یك نماینده مجلس پاسخ داد؛

تکلیف معلمان بازنشسته در طرح رتبه بندی چه می شود؟

تکلیف معلمان بازنشسته در طرح رتبه بندی چه می شود؟

به گزارش مدیریت آموزش، گلستان نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، وضعیت معلمان بازنشسته در طرح رتبه بندی معلمان را تشریح نمود و اظهار داشت: ما در این طرح بدنبال ترمیم حقوق نیستیم.


رحمت الله نوروزی امروز پنج شنبه سوم آذر در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهداف طرح رتبه بندی معلمان اظهار داشت: ما بصورت هفتگی در فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی جلسه برگزار کرده و درباب محورها و رویکرد های این طرح به بحث و تبادل نظر می پردازیم.
وی به خاصیت های معلم نمونه و مورد تاکید طرح رتبه بندی معلمان اشاره نمود و توضیح داد: معلم باید برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی و سالانه داشته باشد، معلمان علاوه بر آنکه باید پرکار، متعهد و برنامه محور باشند و در کنار برخورداری از دید اخلاقی در تدریس و حفظ قداست معلمی، باید با مطالعه سر کلاس درس حاضر شوند.
نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه کلاس یک معلم توانمند؛ پویا و بالنده است، بیان کرد: معلم علاوه بر طرح درس باید پژوهش محور و اهل مقاله باشد، در حقیقت معلم ما در هزاره سوم عصر دانایی محور باید قدمهای بلندی بردارد.
نوروزی با اعلان اینکه مجلس شورای اسلامی با طرح رتبه بندی معلمان بدنبال ترمیم حقوق نیست، اشاره کرد: ما با اجرای این طرح بدنبال متناسب سازی حقوق هستیم یک هدف از این طرح جبران تورم و محور دیگر آن معیار فعالیت معلمان است.
وی با اعلان اینکه طرح رتبه بندی باید منجر به ایجاد انگیزه و رقابت پذیری بین معلمان شود، اظهار داشت: آن دسته از معلمانی که از ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ بازنشسته شدند مشمول طرح رتبه بندی معلمان خواهند شد.
نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا سایر بازنشستگان هم مشمول طرح رتبه بندی معلمان می شوند، پاسخ داد: دولت و مجلس شورای اسلامی درصدد است طرح همسان سازی را برای بازنشستگان اجرائی کند که سازوکارهای این طرح نیز کاملا مشخص شده و بعد از نهایی شدن اعلام خواهد شد.
نوروزی اشاره کرد: بازنشستگان ما در وضعیت سختی قرار دارند، در صورتیکه تورم بالای ۴۰ درصد است اما تنها ۱۰ درصد افزایش حقوق اعمال شده که این دو مقوله با یکدیگر همخوانی ندارند و باید همسان سازی صورت گیرد.
منبع:

1401/09/04
13:35:39
0.0 / 5
202
تگهای خبر: فرهنگیان , مطالعه , معلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین