مدیركل نوسازی مدارس استان تهران:

رویكرد ساخت فضاهای آموزشی تهران مدارس سبز است

رویكرد ساخت فضاهای آموزشی تهران مدارس سبز است

مدیریت آموزش: مدیركل نوسازی مدارس استان تهران اظهار داشت: رویكرد ساخت مدارس جدید در استان تهران، احداث فضاهای آموزشی سبز و با احترام به محیط زیست است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، داریوش ورناصری مدیركل نوسازی مدارس استان تهران با گرامیداشت پانزدهم اسفندماه و روز درختكاری، اظهار نمود: یكی از رویكردها در ادامه ساخت فضاهای آموزشی در استان تهران، توجه به احداث مدارس سبز است.
وی اضافه كرد: «ظاهر فیزیكی» و توجه به نقش «مصرف انرژی» از مقدمات تولید مدارس سبز است كه اكنون اداره كل نوسازی مدارس استان تهران هر دو مبحث را در ساخت فضاهای آموزشی مورد توجه قرار داده است.
ورناصری با اشاره به دیگر خصوصیت های مدرسه سبز تصریح كرد: توجه به فضای سبز و درختان، آگاهی های زیست محیطی، توجه به نظافت مدرسه و دیگر موضوعات هم همچون موارد بعد از ساخت این دست مدارس است.
مدیركل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به اهمیت توجه به محیط زیست خصوصا در كلان شهر تهران، خاطرنشان كرد: تمام اصول اولیه برای طراحی یك مدرسه سبز كه بتواند مدیریت سبز در آن شكل گیرد، توسط واحدهای فنی و مهندسی نوسازی مدارس تهران در حال پیگیری و انجام است تا فضاهای آموزشی كه برای دانش آموزان احداث می شود، با معیارهای مدارس سبز هم گونی داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه یكی از اصلی ترین رویكردها در «احداث» و «تخریب و بازسازی» فضاهای آموزشی استان تهران توجه به ساخت مدارس سبز است، اظهار داشت: چهار عنصر هوا، آب، خاك و صدا به صورت ویژه در ساخت مدارس از اهمیت خاصی برخوردار می باشند.
وی اضافه كرد: انتخاب و جانمایی ساخت مدارس جدید در استان تهران و بخصوص در شهر تهران بسیار دشوار شده است، اما همچنان در احداث فضاهای آموزشی به مبحث «اكوسیستم» و «زیست بوم ها» توجه داریم.
ورناصری به یكی دیگر از عناصری كه در ساخت مدارس سبز اهمیت دارد اشاره و عنوان كرد: «عنصر صدا» در فضاهای آموزشی تهران از اهمیت خاصی برخوردار می باشد به گونه ای كه در تلاش هستیم تا اجازه ورود هرگونه صدای محیط بیرونی به كلاس های درس را به حداقل برسانیم.
مدیركل نوسازی مدارس استان تهران افزود: «مصرف انرژی» هم از دیگر موارد با اهمیت در ساخت مدارس سبز و جدید است؛ بنابراین بحث توجه به انرژی، نور و بهترین استفاده در جهت صرفه جویی ها و كاهش معضلات زیست محیطی مَد نظر احداث این مدارس است.

1396/12/16
18:38:11
5.0 / 5
5267
تگهای خبر: مدارس , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین