بسته اخبار اجتماعی اولین شنبه شهریورماه

از شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تا دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است

از شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تا دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است

مدیریت آموزش: دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است، گزارش فسادهای مالی با سلامت روان مردم چه می كند، شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان و تغییر مدل قاچاق مواد مخدر به تهران همچون اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (سوم شهریور) ۴۲ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آن ها در ادامه آمده است:

دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است

احمد محمدی فر - مدیركل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت كشور- با اشاره به اینكه تحصیل برای دانش آموزان اتباع مجانی است، اظهار داشت: اگر مدرسه ای از خانواده اتباع شهریه گرفت و یا اقدامی فراتر از مصوبه هیات وزیران انجام داد، تخلف كرده است چونكه در مصوبه هیات دولت امكان تحصیل برای فرزندان مهاجران مشابه فرزندان ایرانی فراهم گشته است.

وی افزود: حدود ۴۵۰ هزار دانش آموز اتباع در كشورزندگی می كنند كه ۱۰۲ هزار نفر از آنها فرزندان خانواده هایی هستند كه حضورشان در ایران مجاز نمی باشد اما در جهت اجرای فرمان مقام معظم رهبری در مدارس ثبت نام شده اند.

بررسی ابعاد پرونده املاك در شهرداری/ افزایش تعداد املاك واگذار شده به دیگران

افشین حبیب زاده - معاون نظارت شورای شهر تهران - از افزایش تعداد پرونده املاكی كه بدون رعایت ضوابط حق بهره برداری از آنها به دیگران سپرده شده بود، اطلاع داد.

وی در مورد آخرین وضعیت باز پس گیری املاك شهرداری تهران كه حق بهره برداری از آن ها به افراد غیر سپرده شده است، اظهار داشت: شورای شهر تهران در مصوبه ای به شهرداری تهران ابلاغ نمود كه در مورد املاكی كه به دیگران واگذار كرده است گزارشی ارائه نماید. این مسئله فارغ از مبحث پرونده ای است كه تحت عنوان املاك نجومی معروف شده است.

تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در گام های پایانی

پس از دو برنامه قبلی شهر تهران كه در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۳ تدوین شدند از آذرماه سال قبل فرآیند تدوین برنامه پنج ساله سوم شهر تهران شروع شده است و در شهریورماه سال ۱۳۹۷ مراحل پایانی را طی می كند و در نهایت در شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی و تصویب قرار گیرد تا اولویت بندی طرح ها و پروژه ها در یك افق ۵ ساله با عنایت به راهبردهای منابع مالی، انسانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات مشخص شود.

ساماندهی نوبت دهی در درمانگاه های تخصصی وزارت بهداشت /تسهیل فرایند دریافت نوبت مجدد

علیرضا عسگری - مدیركل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت - از استقرار سامانه جامع وقت دهی الكترونیك در درمانگاه های تخصصی وزارت بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام در جهت ساماندهی وضعیت پذیرش و نوبت دهی در درمانگاه های تخصصی انجام می گردد.

وی از اقدام وزارت بهداشت در جهت ساماندهی وضعیت وقت دهی و پذیرش درمانگاه های تخصصی وزارت بهداشت اطلاع داد و اظهاركرد: در جهت تكریم بیماران و مراجعان درمانگاه های تخصصی و به دنبال دستور وزیر بهداشت در خصوص ساماندهی نوبت دهی ها در این مراكز، نسبت به این كار با استفاده از استقرار سامانه جامع وقت دهی در درمانگاه های وزارت بهداشت اقدام شد.

گزارش فسادهای مالی با سلامت روان مردم چه می كند؟

امیر شعبانی -عضو هیأت مدیره انجمن علمی روانپزشكان ایران- با اشاره به تاثیر افزایش گزارش فسادهای مالی در سال های اخیر بر آرامش جامعه تصریح كرد كه در كنار افزایش گزارش این فسادها، رشد فاصله طبقاتی و بخصوص نمایش مكرر آن ها در گردش بی سابقه اطلاعات در فضاهای مجازی، هم افزایی كم سابقه ای در برهم زدن آرامش جامعه داشته است.

شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان كه از اول شهریور شروع شده، تا آخر این ماه ادامه دارد و به ۴۰۰ هزار نفر تعلق می گیرد.

صندوق بازنشستگی كشوری هرساله تسهیلاتی كم بهره و كوچك به بازنشستگان اعطا می كند. سال قبل ۳۰۰ هزار بازنشسته، ۴ میلیون تومان وام ضروری دریافت نمودند كه امسال با رشد قابل قبولی همراه شده و با در نظر گرفتن اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی، مقرر است ۴۰۰ هزار بازنشسته، پنج میلیون تومان وام با كارمزد سالانه چهار درصد دریافت نمایند.

درمان مجانی مادران و كودكان معتاد / ضرورت حمایت ویژه از زنان در پاتوق ها

حبیب الله مسعودی فرید - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی كشور- با اشاره به حمایت های این سازمان از مادران معتاد بهبود یافته و درمان مجانی آنان اظهار داشت: سال قبل ۱۰۶۰ نفر از كودكان و نوجوانان كه مشكل اعتیاد داشتند (یا خودشان اعتیاد داشتند و یا از مادر معتاد متولد شده بودند) به بهزیستی رجوع كردند.

وی با اشاره به حمایت های سازمان بهزیستی در مورد مادران معتاد اظهاركرد: برای درمان این مادران همه حمایت ها را انجام می دهیم به این صورت كه وزارت بهداشت گزارش اولیه را می نویسد و به ما اطلاع می دهد. همكاران سازمان بهزیستی به آنجا می روند و بررسی ها را انجام می دهند.

۳۷ درصد؛ شانس ادامه تحصیل فرزندان دهك های پایین در مقطع متوسطه

علیرضا عبدالله زاده - كارشناس اقتصاد اجتماعی- با استناد به تحقیقی اظهار داشت: طبق یك تحقیق حدود ۷۰ درصد ورودی های یك دانشگاه خوب از سه دهك بالا بودند و آنها كه وضعشان بهتر بود بیشتر كار پیدا كردند. این یعنی سیستم آموزشی ما نتوانسته فردی را تربیت كند كه پس از فارغ التحصیلی بتواند به سركار برود. احیانا این افراد آموزش هایی خارج از مدرسه دیده و جبران مشكلات آموزشی مدارس را خانواده پر كرده است. نقش آموزش رسمی در اینجا كم می گردد.

سند «ارزیابی نیازهای تكنولوژیكی» ایران به كنواسیون بین المللی آب و هوا می رود

مجید شفیع پور -رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه در كنوانسیون تغییرات آب و هوا- با اشاره به اینكه بر مبنای سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست باید تا آخر برنامه ششم توسعه شدت انرژی دركشور تا ۵۰ درصد كاهش پیدا كند، اظهار داشت: سند ارزیابی نیازهای تكنولوژیك بزودی به كنوانسیون تغییرات آب و هوا ابلاغ خواهد گردید.

تغییر مدل قاچاق موادمخدر به تهران

سرهنگ محمد بخشنده - رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ - از تغییر شیوه قاچاق موادمخدر به تهران از جانب سوداگران مرگ اطلاع داد.

وی درباره اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از ابتدای امسال تابحال اظهار داشت: امسال توفیقات خوبی در حوزه مبارزه با موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر داشتیم به صورتی كه از ابتدای امسال تا كنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شناسایی و انهدام باندهای قاچاق، تهیه و توزیع موادمخدر در سطح تهران افزایشی ۳۶ درصدی داشته است.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

شرایط و نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

ویلای كاغذی در شهرك غرب ۱۰۰ میلیارد فروخته شد

گزارش فسادهای مالی با سلامت روان مردم چه می كند؟

دریافت شهریه از اتباع توسط مدارس تخلف است

تغییر مدل قاچاق موادمخدر به تهران1397/06/04
20:19:58
5.0 / 5
4865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین