یك مقام هندی مطرح كرد؛

هند به دنبال مكانیزم های جدید برای واردات نفت از ایران

هند به دنبال مكانیزم های جدید برای واردات نفت از ایران

مدیریت آموزش: هند امیدوار است با آماده سازی یك مكانیزم پرداخت روپیه بابت واردات نفت از ایران، بدون این كه تحریم شود، به واردات نفت خود از ایران ادامه دهد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر به نقل از اكانومیك تایمز، آمریكا و هند هنوز مذاكره ای در مورد احتمال معافیت هند از تحریم ها انجام نداده اند، اما علی رغم اظهارات سخت گیرانه آمریكا برای قطع واردات نفت از ایران، مقامات معتقداند هنوز فضا برای مذاكره باز است.
از آنجایی كه در به روزرسانی اخیر وب سایت خزانه داری آمریكا، فهرستی از شرایط آورده شده است كه طی آن دولت آمریكا می تواند به صورت موردی معافیت از تحریم های ایران را اعطا كند، مقامات هند معتقدند هنوز فرصت وجود دارد.
یكی از مقامات گفت اظهارات سخت گیرانه آمریكایی ها مشخصا با هدف التزام بهتر كشورها به تحریم ها، صورت گرفته است، همینطور بدین سان كار برای كشورهای واردكننده در مذاكره برای معافیت، سخت تر شده است.
مشخص شده است كه نیك هیلی، نماینده آمریكا در سازمان ملل و یكی از مقامات نزدیك به ترامپ، در طول سفر اخیر خود به دهلی، درخواست كرده است كه واردات نفت ایران قطع شود، اما به او مودبانه پاسخ داده شده است كه برای هند به شدت دشوار می باشد كه به صورت قابل توجهی، واردات خود از ایران را كاهش دهند.
متخصصان می گویند ایران و هند روابط گسترده ای دارند كه از تجارت انرژی تا پروژه های اتصال مرزها را در بر می گیرد و قطع تجارت بین این دو كشور، می تواند به منافع بلندمدت هند لطمه بزند.
احتمالا مقامات هند و آمریكا این ماه دیدار می كنند تا مصداق های تحریم های ایران را برای هند تعیین كنند. مقامات می گویند اشاراتی از جانب آمریكا شده است كه احتمال این وجود دارد در صورت كاهش واردات نفت، معافیت هایی داده شود.
در روز 26 ژوئن، وزارت كشور آمریكا رسما اعلام نمود هند یا چین هیچ معافیتی از تحریم های ایران دریافت نمی كنند و اگر شركت های آنها به واردات نفت خود از ایران ادامه دهند با ریسك تحریم های ثانویه روبرو هستند.
اما تنها یك روز بعد، در 27 ژوئن، وزارت كشور آمریكا فكس (FAQs) خود در مورد تحریم های ایران را به روزرسانی كرد و فضا را برای به دست آوردن معافیت باز گذاشت. یك مقام هندی با اشاره به این رویداد گفت این نشانه ایست كه می توان با آمریكا در مورد معافیت مذاكره كرد.
«فكس» به ماده قانونی مربوط به معافیت از تحریم ها اطلاق می گردد كه در صورتكه وزارت خزانه داری آمریكا تعیین كند كه این معافیت برای منافع ملی آمریكا ضروری می باشد، صادر می گردد.
در عین حال هند در حال آماده سازی یك مكانیزم پرداخت به روپیه برای واردات نفت از ایران است. یك مقام هندی اظهار داشت: ما در حال هماهنگ سازی با بانك های مركزی هند و ایران هستیم تا این مكانیزم را به راه بیاندازیم. بیش از یك بانك هندی در این زمینه آماده است.
در طول تحریم های قبلی، تنها بانك «یوسی او» عهده دار پرداخت روپیه برای واردات نفت از ایران بود. بخشی از روپیه پرداخت شده، توسط ایران برای خرید غذا، دارو و مواد شیمیایی از هند مورد استفاده قرار گرفت، اما بیشتر این پول بعد از برداشته شدن تحریم ها در 2016 به جمهوری اسلامی منتقل شد.

1397/04/11
23:02:02
5.0 / 5
4641
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین