معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

برچیده شدن مدارس خشتی و گلی تا خرداد ۹۸

برچیده شدن مدارس خشتی و گلی تا خرداد ۹۸

مدیریت آموزش: معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تا مهرماه سال جاری ۶۰۰۰ كلاس درس را تكمیل و تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رخشانی مهر در سفر به اردبیل اظهار نمود: مهمترین اولویت ما در این ایام تكمیل و تحویل مدارس تا مهرماه است تا به موقع كلاس ها برای شروع سال تحصیلی آماده و مهیا شود.

وی با اشاره به اینكه سال قبل ۵۲۰۰ كلاس درس را تحویل آموزش و پرورش دادیم، تصریح كرد: برای سال تحصیلی جدید هم مقرر است ۶ هزار كلاس درس تكمیل و تحویل آموزش و پرورش شود.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس كشور اظهار داشت: اولویت ما در كنار كارهای معمولی اجرای پروژه هایی در قالب مجتمع سازی است كه معمولا در مراكز استان ها و شهرستان ها عملیاتی می گردد كه این مجتمع ها با هدف آسان سازی مدیریت آموزشی به انجام می رسد.

رخشانی مهر بیان كرد: در خیلی از استان ها این پروژه ها به شكل نیمه كاره به حال خود رها شده است كه اصلا در شان نظام تعلیم و تربیت نیست و باید هر چه سریعتر این مجتمع ها تكمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی به ساماندهی مدارس خشتی و گلی و برچیده شدن آنها تا خرداد ماه سال آینده اشاره نمود و اضافه كرد: در بعضی از استان ها نظیر سیستان و بلوچستان تعداد این مدارس زیاد است كه ساخت مدارس جدید بعنوان جایگزین آنها را در دستور كار قرار دادیم تا به سرعت بتوانیم بساط این مدارس خشتی و گلی را برچینیم.
این مسئول كار خاص نوسازی مدارس را در كنار ساخت مجتمع ها، راه اندازی مدارس سبز اعلام و خاطرنشان كرد: این مدارس كه با هدف مدیریت زیست محیطی، كاهش مصرف انرژی، مدیریت پسماند و توجه به آگاهسازی دانش آموزان به حوزه پرارزش محیط زیست انجام می گردد با دو رویكرد ساخت مدرسه و فرهنگسازی هدفگذاری شده است.
رخشانی مهر ادامه داد: این مدارس به شكل پایلوت در سه استان كشور شامل سیستان و بلوچستان، زنجان و تهران در حال احداث است كه با جمع بندی نتایج این كار در سایر استان ها هم ساخت این مدارس در اولویت قرار خواهد گرفت.
وی افزود: در بخش فرهنگسازی برای معلمان و دانش آموزان برنامه های ویژه ای تدارك دیده شده كه با این حركت در سایر بخش های جامعه هم فرهنگسازی در این حوزه تسری پیدا می كند.
رخشانی مهر در مورد لزوم تكمیل مجتمع های حیات طیبه در استان ها بعنوان یك كار ویژه اظهار نمود: ۳ میلیارد تومان اوراق كه سررسید آن مرداد ماه است از بابت تكمیل این پروژه به استان اردبیل اختصاص می دهیم كه امیدواریم تا ۲۰ روز آینده اسناد آن را تحویل داده و این اوراق را جذب و با استفاده از پیمانكاران این پروژه را به سرانجام برسانیم.
1397/04/09
22:12:24
5.0 / 5
5453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین