معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

تنها راه توسعه كشور، توسعه آموزش و پرورش و سرمایه های انسانی است

تنها راه توسعه كشور، توسعه آموزش و پرورش و سرمایه های انسانی است

مدیریت آموزش: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: تنها مسیر توسعه یافتگی سرمایه های انسانی و توسعه همه جانبه جامعه از توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش می گذرد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علی الهیار تركمن، در آیین معارفه مدیركل جدید آموزش و پرورش مازندران كه در باشگاه فرهنگیان شهرستان ساری برگزار شد، پیشرفت هر كشور را نیازمند پیشرفته بودن افراد دانست و اظهار داشت: جامعه ای كه از افراد توسعه یافته برخوردار نباشد، نمی تواند در ابعاد دیگر توسعه یابد. توسعه ابعاد انسانی و اجتماعی زیربنای توسعه اقتصادی و سیاسی است.
الهیار با اشاره به نظریه های اقتصادی كه اصالت و ماهیت آن را به توسعه افراد ربط می دهند، اضافه كرد: هرچه انسان ها توسعه یافته تر باشند و جامعه از سرمایه های انسانی بیشتری برخوردار باشد، به دنبال آن كشور از توسعه بیشتری برخوردار خواهد بود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه آموزش و پرورش در توسعه سرمایه انسانی حرف اول را می زند، اظهار داشت: مدرسه كودك را از خانواده تحویل می گیرد و در همه ی ابعاد، مشاركت مؤثر می دهد.
الهیار تركمن با تاكید بر اینكه آموزش و پرورشی می تواند نقش آفرین باشد كه رابطه تعاملی با سایر نهادها و دستگاه ها داشته باشد، اظهار نمود: آموزش و پرورش امروز با عنایت به تحولات همه ی دوران ها، در فرایند تعامل مشترك در توسعه كشور با مشكل مواجه شده است.
الهیار تركمن آموزش و پرورش را یك ابربخش خواند و خاطرنشان كرد: كار آموزش وپرورش تمام كشور را در برمی گیرد و جامعه هدف آن كل كشور است و از این رونیاز به تفكر سیستمی دارد.
معاون توسعه وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینكه تفكر سیستمی، راه حل های اساسی را جستجو می كند، تصریح كرد: تفكر سیستمی بر معلول ها متمركز نیست و علت ها را می شناسد واگر تفكر سیستمی حاكم شود، نگاه های سلیقه ای حذف می گردد و همه ی حركات در جهت حل مسئله قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینكه طبق اسناد بالادستی راه و مسیر مشخص است، خاطرنشان كرد: لازم است در سه سال باقی مانده از دولت تدبیر و امید، وارد فاز اجرایی شویم و این شاه كلید نظر وزیر آموزش و پرورش است.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی حذف آزمون های دوره ابتدایی و حذف آزمون مدارس سمپاد در دوره اول متوسطه را در همین راستا دانست.1397/01/11
15:45:49
5.0 / 5
4577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین