مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

نمره متوسط به خدمات رفاهی معلمان می دهم، ۴ و نیم میلیون مسافر فرهنگی

نمره متوسط به خدمات رفاهی معلمان می دهم، ۴ و نیم میلیون مسافر فرهنگی

مدیریت آموزش: مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: نمره متوسطی به وضعیت و خدمات رفاهی معلمان می دهم ولی انتظار می رود حتما بودجه و منابع پایداری داشته باشیم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، گودرز كریمی فر در برنامه تلویزیونی پرسشگر كه با مبحث اسكان نوروزی به روی آنتن شبكه آموزش رفت اظهار نمود: رسالت اصلی آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان خودباور و خداباور و تقویت و تربیت معلمانی است كه بتوانند دانش آموزان را خلاق و پرسشگر تربیت كنند.

وی اضافه كرد: معتقدیم به دلیل فراوانی مسافرت های نوروزی فرهنگیان، باید از تمام امكانات موجود برای افزایش رفاه استفاده و بستر مناسب خدمات سفر را مهیا نماییم.

مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه ۲۵هزار عوامل اجرایی مامور ساماندهی مسافران فرهنگی هستند اظهار داشت: تعداد ۳۴۵ مركز رفاهی خانه معلم با ۱۴هزار و ۴۶۵ تختخواب در تراز مراكز اقامتی سه تا پنج ستاره، ۳۰۰ اردوگاه با سوئیت های مناسب و ۱۲ هزار مدرسه و چندین پردیس دانشگاهی برای اقامت موقت در روزهای نوروز درنظر گرفته شده است.

كریمی فر ادامه داد: پیش بینی ما حدود ۴.۵ میلیون مسافر فرهنگی در روزهای نوروز است و ماندگاری سفر دو شب و نیم تعریف شده است.

مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تقسیم بندی مدارس به سه گروه «الف» و «ب» و « ج» در گذشته اظهار داشت: امسال به سمت كیفیت بخشی رفته ایم و مدارس گروه «ج» را حذف كرده ایم و امكانات مناسب چون یخچال و تلویزیون در كلاس ها قرار داده ایم. هرچند باید سوال كرد آیا امكانات گردشگری در سایر بخش ها با ارائه تسهیلات رفاهی برای مسافرت ارزان از جانب آموزش و پرورش قابل مقایسه است؟

وی اضافه كرد: باوجود اینكه مشاركت و مساعدت جدی سایر بخش ها همچون مطالبات جدی ماست، اما اگر آموزش و پرورش به كمك نیاید بسیاری افراد در نوروز در خیابان و در چادر اسكان می یابند و ما سعی كردیم منزلت فرهنگیان را حفظ نماییم. با اینكه منكر نقایص نیستیم.

به قول كریمی فر معلمان ما بیشتر از اینها شایسته رفاهیات هستند؛ ما واقعا از خدمات رفاهی رضایت نداریم و این امر توجه ویژه ای می طلبد. هرچند وزیر و معاون وی شب و روز تلاش می كنند تا به دور از شعار زدگی معیشت و كرامت معلمان را ارتقا دهند.

وی با اشاره به عرضه خدمات بیمه تكمیلی یك و میلیون و ۶۰۰ هزار فرهنگی اظهار داشت: باید خدمات رفاهی بیش از این باشد. مراكز اقامتی چون خانه معلم هم یكی دیگر از خدمات رفاهی آموزش و پرورش است.

مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: نمره متوسطی به این وضعیت می دهم ولی انتظار می رود سایر دستگاه های ذیربط به لحاظ تخصیص اعتبارات كمك كنند تا خدمات رفاهی و معیشتی معلمان را تقویت نماییم و حتما بودجه و منابع پایداری داشته باشیم.1396/12/26
15:36:23
5.0 / 5
4706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین