معاون آموزش و پرورش خبر داد

تشكیل كمیته اقتصاد در آموزش و پرورش

تشكیل كمیته اقتصاد در آموزش و پرورش

مدیریت آموزش: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تشكیل كمیته اقتصاد آموزش و پرورش اطلاع داد و اظهار داشت: چند محور فعالیتی در این كمیته تعریف شده و الگوها و چارچوب های بحث اقتصاد مدرسه در دست تدوین است.


علی الهیار تركمن در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به طرح اقتصاد مدرسه اظهار نمود: در جهت اجرای این طرح، كمیته اقتصاد آموزش و پرورش را تشكیل داده ایم و پنج نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها كه در این زمینه كار كرده اند وارد كمیته شده اند.
وی اضافه كرد: چند محور فعالیتی تعریف شده و الگوها و چارچوب های بحث اقتصاد مدرسه در دست تدوین است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینكه در نیمه اول سال 97، نخستین همایش ملی اقتصاد آموزش و پرورش هم با همكاری دانشگاه تهران و دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود اظهار داشت: با استفاده از مقالات و پژوهش های انجام شده، می توان سیاست گذاری متقن و دقیقتری برای بهبود شرایط و استقرار شكل اقتصاد مدرسه در نظام اقتصادی آموزش و پرورش داشت.
الهیار اضافه كرد: مواردی چون سرانه جزو كمك دولت به مدارس به حساب می آید و ذیل اقتصاد مدرسه ساماندهی نمی گردد. بحث اصلی ما مدرسه محوری و شكل گیری سازوكارهای مالی در خود مدرسه است تا آنها بتوانند بعنوان تراز سند تحول بنیادین فعالیت های خویش را سامان دهند كه نه به معنای صرفه جویی و نه درآمدزایی است.
به قول وی، در این برنامه به دنبال آن هستیم كه مدرسه خدمات خویش را به والدین عرضه كند و آنها به جای آنكه به مراكز و آموزشگاه های خصوصی رجوع كنند به مدرسه بیایند و مابه ازای گذراندن دروس تقویتی و آمادگی در داخل مدرسه تعریف شود.1396/12/24
18:08:29
5.0 / 5
5312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین