رئیس مركز اطلاع رسانی آموزش و پرورش؛

برای ایحاد فضای پرسشگری و پاسخگویی سعی كردیم

برای ایحاد فضای پرسشگری و پاسخگویی سعی كردیم

مدیریت آموزش: رئیس مركز اطلاع رسانی آموزش و پرورش اظهار داشت: تلاش كرده ایم پاسخگویی را در این وزارتخانه بعنوان بزرگترین دستگاه دولت كه نزدیك به ۵۰ درصد كاركنان دولت در آن قرار دارند، افزایش دهیم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، عصر روز گذشته، دویست و نهمین نشست انجمن روابط عمومی ایران، به میزبانی وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید.
در این نشست مرتضی نظری رئیس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رای اعتماد بالای نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش را نشانه آمادگی نمایندگان مجلس برای انجام اصلاحات و به روز آوری آموزش و پرورش دانست و به نكات زیر اشاره نمود.
وی اظهار داشت: با عنایت به مصوبه حذفآزمون در شورای عالی آموزش و پرورش، مدیریت تعلیم و تربیت را از دست كاسبان و تجار گرفته ایم و آن را به دست كارشناسان امور تربیتی و آموزشی قرار می دهیم خوشحالیم كه كودكانمان را از استرس آزمون ها گرفته ایم و اضطراب آنان را كاهش می دهیم.
نظری ادامه داد: ما نیاز به اطلاع رسانی دقیق در مورد حذف آزمون به خانواده ها داریم، گاهی خانواده ها به ادارات شكایت می كنند كه چرا معلم ها با بچه هایمان تست كار نمی كنند. نیاز داریم كه خانواده ها بجای اولویت قرار دادن تست، صدها مهارت تربیتی كه كودكان در سنین خردسالی نیاز دارند را مورد توجه و اهتمام قرار دهند.
رئیس مركز اطلاع رسانی آموزش و پرورش تصریح كرد: با عنایت به برنامه های چندماهه گذشته این مركز، تلاش كرده ایم تا پاسخگویی را در این وزارت خانه بعنوان بزرگترین دستگاه دولت كه نزدیك به ۵۰ درصد كاركنان دولت در آن قرار دارند، افزایش دهیم. در این راستا به طور مرتب معاونین و مدیران كل در نشست های خبری شركت كرده اند و پاسخگوی پرسش های خبرنگاران بوده اند. تعامل هایمان را با خبرنگاران افزایش داده ایم و نگاه های تنگ نظرانه به خبرنگاران و رسانه را كم كرده ایم.
وی اظهار نمود: درمورد تغییر نگرش ها در دوره اخیر هم تلاش كرده ایم با تولید یك نگاه توسعه ای و نوگرایانه، ترس از #فضای_مجازی را در این وزارت خانه كم نماییم تا بتوانیم از این فضا بعنوان فرصتی برای افزایش خدمات و كاهش فاصله با جامعه استفاده نماییم.
نظری با اشاره به اینكه جوانگرایی مدیریت در وزارت خانه شروع شده و تلاش بر این است تا از مشاركت زنان و جوانان در وزارت خانه استفاده بیشتری شود، بیان كرد: حذف پیك نوروزی بعنوان یك اقدام اصلاحی در وزارت آموزش و پرورش تلقی می گردد كه می تواند سبب كم كردن استرس و اضطراب از فضای آموزش و افزایش انگیزه و شادی برای دانش آموزان شده و مهمترین پیامد آن آشتی دادن خانواده ها و كودكان با كتاب بعنوان یك كار فرهنگی است. امیدواریم با این كار فرهنگ كتابخوانی بعنوان یك لزوم فرهنگی در كودكانمان نهادینه شود. در تلاشیم تا با همدلی و تقویت تحمل و مدارا و اخلاق مداری، فضای باز اظهار نظر و پرسشگری گسترش بیابد.

1396/12/09
14:43:16
5.0 / 5
5187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین