معاون سازمان ملی سنجش كشور:

پروسه برگزاری نوبت دوم کنکور تشریح شد

پروسه برگزاری نوبت دوم کنکور تشریح شد

مدیریت آموزش: معاون آزمون های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور پروسه اجرائی نوبت دوم کنکور 1403 را تشریح نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علی صدر در نشست خبری امروز که در سازمان ملی سنجش و نظام ارزشیابی آموزش عالی برگزار گردید، گزارشی از برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ ارائه داد و اظهار داشت: این آزمون نسبت به کنکورهای گذشته دو تفاوت عمده داشت که قسمتی از آن به اعمال سوابق تحصیلی به میزان ۵۰ درصد و بخش دیگر آن به پذیرش دانشجو - معلم برای دانشگاه فرهنگیان اختصاص دارد.
ایشان سپس اشاره کرد: کارت ورود به جلسه نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۳ از ۱۶ تیرماه در سایت سازمان ملی سنجش قابل دسترس است و به داوطلبان سفارش می شود که زودتر کارت خودرا دریافت نمایند.
معاون آزمون های سازمان ملی سنجش و ازرشیابی نظام آموزشی کشور اضافه کرد: در تمامی ۴۰۸ شهری که آزمون در آن برگزار می گردد باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری وجود دارد که داوطلبان می توانند در روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه به باجه های رفع نقص مراجعه کنند. تعدادی از اطلاعات در صورت مغایرت قابل رفع است که باید به سامانه مراجعه کنند.
وی درباب نحوه رفع نقصها کارت نیز اظهار داشت: تعدادی از نقصها کارت توسط خود داوطلب قابل رفع کردن است که داوطلب می تواند با ورود به کارپوشه آزمون سراسری خود در سایت سازمان ملی سنجش، اطلاعاتی که مغایرت دارد را ویرایش کند. اطلاعات شناسنامه ای قابل ویرایش نیست برای اینکه سازمان ملی سنجش این اطلاعات را از سازمان ثبت احوال دریافت کرده است. اگر اطلاعات سال گرفتن دیپلم، معدل و شبیه آن مغایرت وجود داشته باشد، نیاز است که فرد آنرا در سامانه جامع آزمون سراسری آنرا اصلاح نماید.
بگفته صدر، اگر کد دانش آموزی و محل گرفتن دیپلم مغایرتی مشاهده شد نیاز است که داوطلب به آموزش وپرورش منطقه خود مراجعه و آنرا رفع کند. همین طور در صورت مشاهده مغایرت در بند جنسیت و معلولیت اساسا داوطلب باید به باجه رفع نقص مراجعه کند. در صورت نداشتن عکس، داوطلب باید با به همراه داشتن یک قطعه عکس به باجه رفع نقص مراجعه کند. در صورت مغایرت در سهمیه نیز باید به توضیحات ویرایش این بخش در اطلاعیه سازمان ملی سنجش مراجعه کنند.
معاون آزمون های سازمان ملی سنجش درباب رشته های هنر و رشته علوم ورزشی که دارای آزمون عملی هستند نیز اضافه کرد: داوطلبان این رشته ها حتما باید هزینه شرکت در آزمون عملی این رشته ها را در صورت علاقمندی در بازه زمانی ۱۷ تا ۲۲ تیرماه پرداخت کنند. این داوطلبان حتما باید در یکی از دو نوبت کنکور سراسری سال ۱۴۰۳ و آزمون یکی از گروههای آزمایشی اصلی (علوم تجربی، علوم ریاضی و علوم انسانی) شرکت کرده باشند.
به گفته ی ایشان، در نوبت بامداد ساعت ۷: ۳۰ دقیقه در عرصه ها بسته می شود و داوطلبان توجه داشته باشند که دیرتر مراجعه کنند اجازه ورود ندارند. آزمون بعدازظهر پنجشنبه ساعت ۱۴ در عرصه ها بسته می شود. وسایل الکترونیکی از هر نوع آن و چه روشن و چه خاموش به مدلول تخلف است و منجر به محرومیت از آزمون می شود و در گروه علوم ریاضی و فنی دو دفترچه داده می شود. در گروه علوم انسانی هم دو دفترچه به داوطلبان داده می شود. در گروه علوم تجربی چهار دفترچه داده می شود که یک دفترچه مختص گروه بهیاری است. در گروههای زبان و هنر نیز تنها یک دفترچه داده می شود.1403/04/18
12:38:37
5.0 / 5
138
تگهای خبر: آزمایش , آزمون , آموزش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین