برنامه های جبرانی آموزش و پرورش برای دانش آموزان

برنامه های جبرانی آموزش و پرورش برای دانش آموزان

به گزارش مدیریت آموزش، وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در رابطه با برگزاری امتحانات باتوجه به غیرحضوری شدن مدارس در بعضی استان ها اظهار داشت: حالا نیمسال دوم سال تحصیلی شروع شده است و امتحانات هم باید در درخلال همین نوبت برگزار شود، شب گذشته هم اطلاعیه ای در اینباره صادر کردیم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، یوسف نوری در حاشیه نشستی که با وزرای آموزش، خانواده و جوانان جمهوری نیکاراگوئه در دفتر مرکزی وزارت آموزش و پرورش داشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عوامل عارضی به مدت زمان آموزش لطمه بسیاری زد. تعطیلی مدارس در دوران کرونا که ۲۶ ماه و از نظر ما سه سال تحصیلی بود و بعد از آن از آغاز سال تحصیلی، تعطیلی ها بسیار و بی سابقه بوده است.

وی اضافه کرد: از رئیس جمهور خواهش کردم فکری برای تعطیلی مدارس شود، حالا در قسمت های مختلف و در صورت بروز هر اتفاقی تعطیلی مدارس نخستین اقدام است و این در صورتی است که مدرسه باید آخرین مکان برای تعطیلی باشد. به ما می گویند هوا آلوده است و بچه ها اذیت می شوند و بحث سلامت دانش آموزان که مطرح می شود ما متوقف می شویم.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با برنامه های جبرانی برای عقب ماندگی تحصیلی مدارس اظهار داشت: چند پیشنهاد عرضه شده که یکی برگزاری کلاس جبرانی در ایام پنجشنبه، دیگری افزایش سال تحصیلی و ادامه دادن زمان تحصیل و دیگری برگزاری کلاس های جبرانی در تابستان است که هنوز هم حق الزحمه آن پرداخت نشده است، علیرغم آنکه در ستاد کرونا مصوب شده بود.

وی افزود: اینها جزو بسته هایی است که باید اجرا نماییم تا دانش آموزان از آن ساعات آموزشی که در برنامه درسی ملی برایشان پیشبینی شده است جا نمانند.

وی در پاسخ به پرسشی در رابطه با برگزاری امتحانات اظهار داشت: حالا نوبت دوم(نیمسال تحصیلی دوم) شروع شده است و امتحانات هم باید در درخلال همین نوبت برگزار شود، شب گذشته هم اطلاعیه ای در اینباره صادر کردیم.1401/11/02
12:47:47
0.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین