کرونا سلامت روان دانش آموزان را به مخاطره انداخت

کرونا سلامت روان دانش آموزان را به مخاطره انداخت

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اعلان اینکه در دوسال گذشته تجربه تازه ای پیدا کردیم و به زیست بوم جدیدی کوچ کردیم که در عین دستاوردهای مثبت، پیامدهایی نیز به همراه داشت اظهار داشت: کرونا موجب شد به بهداشت فردی و محیطی بیشتر دقت کنیم، اما سلامت روان و سلامت اجتماعی را به مخاطره انداخت.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علیرضا کریمیان در همایش ملی سفیران سلامت دانش آموزی که در دبستان عدالت منطقه یک آموزش و پرورش شهر تهران انجام شد با اعلان اینکه تغییر در وضعیت زندگی امروز بشر، رشد تکنولوژی و فناوری و حضور پررنگ آن زندگی انسان را متحول کرده و متعاقبش سبک زندگی نیز تغییر کرده است اظهار داشت: اگر امروز تکنولوژی در خدمت انسان است و زمینه آسایش اش را فراهم می آورد، اما مخاطراتی را نیز به همراه داشته و آرامش بواسطه وجود تکنولوژی کمتر شده است.
وی ادامه داد: در دوسال گذشته تجربه تازه ای پیدا کردیم و به زیست بوم جدیدی کوچ کردیم که در عین دستاوردهای مثبت، پیامدهایی نیز به همراه داشت. کرونا موجب شد به بهداشت فردی و محیطی بیشتر دقت کنیم، اما سلامت روان و سلامت اجتماعی را به مخاطره انداخت و در مجموع موجب شد به موضوع سلامت و همه ابعادش بیشتر دقت کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اعلان اینکه امروز زندگی ما به تکنولوژی گره خورده و با تکنولوژی زندگی می نماییم عنوان کرد: سرعت بالای انتشار اخبار و اطلاعات، روح و روان ما را به مخاطره می اندازد و ما آرامشی که نسل های گذشته داشتند را نداریم. سرعت انتشار اخبار برای ما به لحاظ سلامت روح و روان، چندان خوشایند نیست.
کریمیان افزود: سبک و سیاق زندگی بشر متفاوت تر از گذشته است و سلامت جسم، روان و معنوی و اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. برای این مهم باید فرهنگ سازی کرد که بهترین مکان برای این امر مدرسه و بهترین مخاطبان، دانش آموزان هستند.
وی افزود: امروز این اتفاق مبارک با همکاری بین دستگاهی در کشور ما درحال رخ دادن است و فرهنگ سازی را از مدرسه آغاز نموده ایم. این اتفاق مبارک یک اقدام هوشمندانه است و امیدواریم هرروز شاهد رشد و تعالی جامعه و فرهنگ مان باشیم.
میعادفر، رییس اورژانس کشور نیز در این مراسم با اعلان اینکه کرونا تجاربی به همراه داشت و امروز "سلامت"، ملموس ترین واژه ای است که با تک تک سلول هایمان آنرا حس می نماییم اظهار داشت: در این دوسالِ سخت، مدافعان سلامت با این ویروس مبارزه کردند و امروز آمار تلفات به کمتر از ۱۰ تن رسیده است که دستاوردی بود و دولت توانست طی پنج شش ماه بیماری را مدیریت کند.
وی افزود: اگر تغییرات را از مدرسه شروع نماییم نتایج و اثراتش را در جامعه می بینیم. اگر آموزش ها در سطح دانش آموزی بطور جدی با تغییرات همراه باشد اثراتش را در آینده خواهیم دید. جای تعجب است که آمار تصادفات جاده ای بالاست که بخشی ناشی از رفتارهای ترافیکی نادرست است. ما با حضور در سراسر کشور یکی از اهدافی که دنبال می نماییم آموزش و همکاری مستمر با آموزش و پرورش است و این آمادگی را داریم که آموزش هایی را در مدارس و آموزش و پرورش برای معلمان و دانش آموزان داشته باشیم.1401/02/26
19:29:52
0.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین