مدیركل نوسازی مدارس اردبیل:

۵۸۸ کلاس درس اردبیل در مرحله بازسازی است

۵۸۸ کلاس درس اردبیل در مرحله بازسازی است

به گزارش مدیریت آموزش مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اظهار داشت: امسال 588 کلاس درس در استان اردبیل در مرحله راه اندازی، مرمت و بازسازی است.دولت لطفی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: از سال ۸۵ اجرای طرح تخریب و بازسازی و مقاوم سازی مدارس را شاهد می باشیم که به تناسب پیشرفت طرح ها در سطح کشور در استان اردبیل نیز اجرای این پروژه با موفقیت همراه بوده است.
وی اشاره کرد: از ۱۰ هزار کلاس درس موجود در اردبیل ۵ هزار کلاس درس نیازمند مقاوم سازی بودند که از سال ۸۵ عملیات تحریب و بازسازی و مقاوم سازی واحدهای آموزشی در اردبیل شروع شده است.
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل افزود: در این سال ها یک هزار و ۲۳ کلاس درس در اولویت تخریب و بازسازی قرار گرفته که از این تعداد ۴۰۵ کلاس درس مقاوم سازی و مابقی واحدها در مرحله تخریب و بازسازی مجدد قرار گرفته است.
لطفی اضافه کرد: امسال از محل اعتبارات محرومیت زدایی تخریب و بازسازی ۲۸۱ کلاس درس در مناطق محروم و روستایی در اولویت قرار گرفته که کارهای اجرائی و عمرانی در این بخش شروع شده است.
وی اظهار داشت: از این تعداد ۱۱۴ کلاس درس از محل تخریب و بازسازی، ۳۵ کلاس درس از محل اعتبارات استانی و ۱۵۸ کلاس درس نیز از محل مشارکت های مردمی و خیرین درحال بهسازی و نوسازی است.
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اشاره کرد: مجموع کلاس هایی که امسال در قالب طرح تخریب، بازسازی و مقاوم سازی در سطح استان هدف گذاری شده ۵۸۸ کلاس درس است.
لطفی بیان کرد: ۳.۸ درصد کلاس های استان هم اکنون نیازمند تخریب و بازسازی است و ۲۲.۵ درصد کلاس های درس نیز نیازمند مقاوم سازی بوده تا در مقابل بلایای طبیعی به شرایط ایمنی کامل برسند.
وی اظهار داشت: با هماهنگی آموزش و پرورش و شروع کلاس های حضوری دانش آموزان در ایمن ترین مدارس درحال تحصیل هستند و هیچ مشکلی از بابت فرسودگی و تخریب واحدهای آموزشی نداریم و تنها در بعضی از مناطق استان نظیر اردبیل و پارس آباد با کمبود فضاهای آموزشی روبرو می باشیم که تلاش بر تکمیل پروژه های نیمه تمام و حل مشکل مدارس دونوبتی است.
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل در مورد طرح جمع آوری بخاری های نفتی و گازی از مدارس نیز اظهار داشت: در سال قبل در کلیه مدارس استان بخاری های نفتی جمع آوری و از همان سال جمع آوری بخاری های گازی نیز شروع شده که تا حالا ۸۷ درصد مدارس استان به تأسیسات حرارتی استاندارد تجهیز شدند.
لطفی اظهار نمود: ۱۳ درصد مدارس باقیمانده که یک هزار و ۳۰۰ کلاس درس را شامل می شود نیازمند جمع آوری بخاری های گازی هستند تا در اوایل مهرماه آینده بتوانیم این طرح را بصورت کامل اجرائی و عملیاتی نماییم.


منبع:

1400/09/12
12:48:44
0.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین