ساعات تدریس معلمان در سامانه شاد

ساعات تدریس معلمان در سامانه شاد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش «دستورالعمل ضوابط اجرائی استفاده از شبکه آموزشی شاد در مدارس»، را به ادارات کل آموزش و پرورش استانها ابلاغ نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، در دستورالعمل ابلاغی علیرضا کاظمی خطاب به معاونان وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استانها آمده است که موارد مذکور معطوف به مصوبات جلسات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شورای عالی آموزش و پرورش، شورای عالی فضای مجازی و ابلاغیه مورخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ دفتر رییس جمهور تحت عنوان الزامات سامانه های الکترونیکی آموزش و پرورش و شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)، تا زمان تمهید مقدمات و زیرساخت های لازم برای بازگشایی کامل مدارس و ارائه آموزش های حضوری و بعد از آن، ابلاغ می شود.
در امتداد استمرار فعالیت و خدمات رسانی شبکه آموزشی دانش آموز(شاد) در زیست بوم جدید تعلیم و تربیت رسمی عمومی کشور، تمامی مدارس به استثنای مدارسی که بنا به دلیلهای موجه فنی و با تأیید آموزش و پرورش منطقه، امکان دسترسی به سامانه شاد را ندارند، موظف به استقرار و استفاده از این سامانه اختصاصی و ارائه خدمات باکیفیت آموزشی و پرورشی پایه رایگان طبق برنامه رسمی مصوب، به جامعه هدف دانش آموزی خود هستند.
سازمان مدرسه و عوامل آن، هم راستا با برنامه های ابلاغی، در فضای مجازی (سامانه شاد) نیز استقرار یابند و تکالیف و مسئولیت های خودرا طبق مقررات ایفا کنند. در هر حال مدیر مدرسه موظف است وضعیت دانش آموزان را با بهره گیری از ظرفیت های مدرسه و منطقه در سامانه شاد و سامانه های مرتبط ثبت کند و روش های متناسب را برای ارائه خدمات به دانش آموزان به کار گیرد.

شرایط استفاده از سایر سامانه های آموزشی مجاز توسط مدارس غیردولتی و سمپاد

ممنوعیت استفاده از پیامرسان های خارجی
البته در وضعیت خاص و بصورت موقت تا استقرار سامانه مدیریت یادگیری در شاد (LMS)، استفاده از سایر سامانه های آموزشی مجاز (تأیید شده در قالب مصوبه ۸۲۸ شورای عالی آموزش و پرورش) همزمان با بهره گیری از شاد، توسط مدارس غیردولتی و استعدادهای درخشان، برای ارائه خدمات پایه رایگان و برنامه های آموزشی و پرورشی مصوب، بدون تحمیل بار مالی به دولت و همکاران فرهنگی، با پیشنهاد شورای مدرسه و گرفتن مجوز از اداره کل آموزش و پرورش استان با تاکید بر ممنوعیت استفاده از پیامرسان های خارجی، امکان پذیر است. شیوه نامه اجرائی این تبصره توسط وزارت آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ می شود.
در قالب بند ۵ مصوبه جلسه ۹۷۷ مورخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ شورای عالی آموزش و پرورش راجع به نحوه ارائه خدمات آموزشی تربیتی مدارس در دوره بیماریهای فراگیر و با امعان نظر به به استثنائات مندرج در بند ۱ این بخشنامه؛ معلمان و مربیان، مسئول ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش آموزان در فضای مجازی می باشند.

ساعات تدریس معلمان در سامانه شاد
انجام وظیفه و ایفای نقش توسط معلمان و مربیان در آموزش های غیر حضوری در سامانه شاد، جزء کارهای رسمی(اعم از موظف و غیر موظف) آنان شمرده می شود. مجموع ساعات تدریس حضوری و غیر حضوری معلمان و فعالیت مربیان و سایر عوامل اجرائی مربوط مدرسه نباید کمتر از ساعات مندرج در ابلاغ آنها باشد.
به استناد ماده ۹۰ و قسمت صدر ماده ۹۳ قانون مدیریت خدمات کشوری، مسئولیت نظارت، رصد فعالیت ها و گواهی انجام کار معلمان، مربیان و عوامل اجرائی ذیربط مدرسه در سامانه شاد با در نظر گرفتن استثنای مندرج در بند یک این بخشنامه یا آموزش های ترکیبی (حضوری و غیر حضوری) به عهده مدیر مدرسه و مسئولیت نظارت، پایش مستقیم و حصول اطمینان از اجرای پروسه رسمی تعلیم و تربیت و ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مصوب به دانش آموزان در وضعیت تعیین شده مطابق سیاست ها، اهداف و برنامه های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش و نیز تطبیق و تأیید عملکرد مدارس با برنامه های مصوب به عهده مدیریت آموزش و پرورش شهرستان/منطقه/ ناحیه است.

شاد همچنان فعال باشد
بعد از بازگشایی مدارس و ارائه حضوری آموزش ها، به تجویز بند ۱۶ مصوبات جلسه ۸۱ مورخ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و الزام مقرر در بند ۱ ماده ۱ مصوبه جلسه ۷۳ مورخ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ شورای عالی فضای مجازی، سامانه شاد بعنوان سامانه رسمی آموزش و پرورش با طراحی و ارائه برنامه های مختلف آموزشی، فرهنگی، پرورشی، ورزشی، هنری و مهارتی برای بهره گیری در آموزش های ترکیبی، غیرحضوری، مکمل و فوق برنامه، همچنان فعال باشد و با رعایت ضوابط مورد استفاده تمام مدارس قرار بگیرد.1400/09/03
21:47:33
0.0 / 5
244
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین