تجلیل از مدارس موفق در امر به معروف و نهی از منکر

تجلیل از مدارس موفق در امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش مدیریت آموزش مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به برگزاری جشنواره مفلحون اظهار داشت: از مدارس، ادارات و ادارات کل آموزش و پرورش موفق در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر تجلیل می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب زاده هدف از برگزاری جشنواره مفلحون را توسعه و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از در جامعه دانش آموزی و فرهنگیان دانست و افزود: بر مبنای فراخوانی که در چارچوب جشنواره مفلحون به ادارات آموزش و پرورش کشور ارسال شده است؛ هر استان ۳ مدرسه برتر و ۳ اداره آموزش و پرورش برتر را بر مبنای معیارهای اعلامی انتخاب و به دبیرخانه جشنواره اعلام می کند.

مسیب زاده افزود: تعداد ۲۳۰ مدرسه و اداره برتر بر مبنای معیارهایی چون؛ داشتن طرح های ابتکاری در موضوعات؛ اشاعه فرهنگ اقامه نماز، الگوهای برتر تربیت دینی، عمل به آموزه های قرآنی، حجاب برتر و پوشش اسلامی، تکریم ارباب رجوع، فرهنگ سازی عمل به واجبات در محیط های آموزشی، استفاده از کالای ایرانی، حفظ و مراقبت از اموال و مشارکت اولیاء در اجرای فعالیتهای تربیتی، توسط ادارات کل آموزش و پرورش انتخاب و به همراه مستندات به دبیرخانه جشنواره عرضه شدند.

وی افزود: اداره کل قرآن، عترت و نماز هم بر مبنای عملکرد ادارات کل آموزش و پرورش در طول سال تحصیلی گذشته، ۳ اداره کل آموزش و پرورش برتر را هم انتخاب می کند.

مسیب زاده اضافه کرد: بعد از بررسی و ارزیابی معرفی شدگان استانی، در هفته آخر مهرماه و در اختتامیه جشنواره مفلحون از برترین مدارس، ادارات و ادارات کل با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره تجلیل خواهد شد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به راه اندازی قرارگاه مجازی اضافه کرد: فعالیت های قرآن، عترت و نماز در مدارس کشور پارسال همراه و همگام با دیگر فعالیتهای آموزشی مدارس بهصورت غیرحضوری در بستر فضای شاد دانش آموزی و در چارچوب ۱۷ پایگاه مجازی فعالیت می کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش، وی افزود: یکی از این پایگاه های مجازی به بحث امر به معروف و نهی از منکر اختصاص پیدا کرده است که دبیرخانه آن به آموزش و پرورش استان بوشهر واگذار شده و اجرای جشنواره مفلحون یکی از فعالیتهای صورت گرفته توسط این پایگاه مجازی است.
منبع:

1400/07/12
10:02:37
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین