مدیركل متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش تشریح كرد؛

آخرین وضعیت تغییرات کنکور ۱۴۰۲

آخرین وضعیت تغییرات کنکور ۱۴۰۲

به گزارش مدیریت آموزش مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش آخرین روند ابلاغ تغییرات کنکور ۱۴۰۲ را شرح داد.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، عباس سلطانیان شامگاه سه شنبه در شورای پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در مورد برگزاری حضوری امتحانات پایه های نهم و دوازدهم عنوان کرد: تمامی سیاست ها و تصمیم گیری های کلان آموزش های عمومی و متوسطه آموزش و پرورش کشور در شورایعالی آموزش و پرورش تصویب و به وزارت برای اقدام ابلاغ می شود.
وی اضافه کرد: طبق مصوبه ۹۷۷ شورایعالی آموزش و پرورش که در ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ تصویب گردید در زمانی که کرونا یا هر بیماری سرایت پذیر دیگری در کشور پاندمی شود و خطر داشته باشد به غیر پایه های نهم و دوازدهم امتحانات مجازی خواهد بود.
در هر شرایط امتحانات نهم و دوازدهم حضوری است
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد علت حضوری بودن امتحانات پایه های نهم و دوازدهم بیان داشت: این دو پایه تاثیر مهمی در آینده دانش آموز دارد، چونکه بحث انتخاب رشته و تاثیر در ورودی دانشگاه با این امتحانات مشخص می شود و در هر شرایط امتحانات پایانی این دو پایه حضوری خواهد بود.
وی افزود: اگر شرایط بیماری بگونه ای خاص باشد و شرایط پاندمی در کشور وضعیت نگران کننده باشد امتحانات حضوری این دو پایه با مجوز ستاد ملی کرونا با تأخیر برگزار می گردد همانطور که پارسال هم این اتفاق رخ داد.
واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال انجام می شود
سلطانیان تصریح کرد: بحث حضوری شدن آموزش ها تا حدی با امتحانات فرق می کند و اساسا بازگشایی مدارس با تصمیم ستاد ملی کرونا است، البته ستاد ملی کرونا سیاست های کلی بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را در آخرین جلسات خود مدنظر قرار دادند و دستوراتی به وزارت علوم و آموزش و پرورش داده است.
وی افزود: در جلسه ۷۱ تا ۷۳ ستاد ملی کرونا تکالیفی برای آموزش و پرورش و وزارت علوم تصویب گردید که باید واکسیناسیون معلمان و دانشجویان به صورت کامل صورت گیرد و حضور دانش آموزان در مدرسه با رعایت پروتکل صفر شش به صورت تدریجی از آبان ماه صورت گیرد، همینطور با همکاری وزارت بهداشت قرار شده واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال هم صورت گیرد.
آخرین وضعیت تغییرات کنکور ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد تغییرات کنکور ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: در شورایعالی انقلاب فرهنگی این مصوبه بوجود آمد و در تاریخ ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ طی بخشنامه ای وزارت آموزش و پرورش سیاست های ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی را که مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی است به تمامی مدارس کشور در حوزه آموزش متوسطه ابلاغ نمود.
وی اضافه کرد: مطابق ماده ۹ مصوبه ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی تمامی قوانین متقارن با این مصوبه ملغی شده و تمامی مصوبات آن از تاریخ تصمیم لازم الاجرا است و در ماده هفت این مصوبه اشاره شده ستاد راهبری نقشه جامع کشور ظرف مدت حداکثر شش ماه شیوه نامه آنرا اجرایی کند.
سند ۲۰۳۰ مدنظر وزارت آموزش و پرورش نبوده و نیست
سلطانیان ضمن اشاره به نگرانی وزارت آموزش و پرورش برای آموزش مدارس عشایر و روستایی تصریح کرد: یکی از ارکان مهم عدالت آموزشی بحث مدارس عشایری و روستایی بود که دانش آموزان ما بعضاً امکانات لازم برای دریافت آموزش مجازی را نداشتند، یکی از راهبردهایی که پارسال اجرا شد و سال جاری هم مدنظر است فراهم کردن شرایط حضور این دانش آموزان در مدرسه است.
وی در مورد توقف اجرای سند ۲۰۳۰ بیان داشت: بارها وزارت آموزش و پرورش اعلام نموده این سند از همان ابتدا در هیچ مدرسه ای در هیچ جای کشور اجرایی نشده و به هیچ عنوان مورد تأیید آموزش و پرورش نبوده، نیست و نخواهد بود و تنها سندی که تکلیف داریم برای اجرای آن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: سند تحول بنیادین ۲۳ هدف راهبردی و ۱۳۱ راهکار دارد که با تحقق این اهداف و راهکار ها نظام آموزش و تربیت کشور می تواند به اهداف عالیه خود برسد، اگر برنامه های ابلاغی آموزش و پرورش در سالهای را مشاهده نماییم، می بینیم همه مبتنی بر راهکارهای دینی و سند تحول بنیادین است، همینطور ما در معاونت آموزش متوسطه ۲۸ برنامه شامل ۹۶ فعالیت در آموزش متوسطه نظری داریم که بر حسن اجرای آن توجه ویژه وجود دارد.


منبع:

1400/06/25
23:27:50
0.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین