ورود کتب زبان آلمانی و فرانسه به مدارس

ورود کتب زبان آلمانی و فرانسه به مدارس

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تالیف کتاب های زبان آلمانی و فرانسه و اجرای محدود و آزمایشی آن در پایه هفتم اطلاع داد و اظهار داشت: این دو، جزو دروس انتخابی هستند. باید دانش آموزان را به تدریج از وابستگی شان به زبان انگلیسی رها نماییم.


حسن ملکی در گفتگو با ایسنا، درباره تهیه و ورود کتب درسی جدیدالتالیف به مدارس در سال تحصیلی پیش رو توضیح داد و در اینباره اظهار نمود: در مجموع حدود ۹۰۰ عنوان کتاب درسی داریم.
وی اضافه کرد: در گروه زبان های خارجی، کتاب های زبان آلمانی و فرانسه اخیرا تألیف شده اند که البته در سرتاسر کشور توزیع نمی شوند و فعلاً تحت اجرای آزمایشی قرار می گیرند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه این دو کتاب برای پایه هفتم تالیف شده اند اظهار داشت: این دو، جزو دروس انتخابی هستند. باید دانش آموزان را به تدریج از وابستگی شان به زبان انگلیسی رها و به سمت زبان های دیگری چون آلمانی و فرانسه هم سوق بدهیم. البته چالش هایی در اینباره وجود دارد که تأمین معلم برای اجرا و تدریس، همچون آنهاست.
ملکی در پاسخ به این که در سنوات گذشته از ورود زبان چینی به مدارس هم صحبت هایی به میان آمده بود اظهار داشت: خب هنوز نیامده است؛ زبان چینی هم شرایط خاص خودش را دارد. هم اکنون کتب آموزش آلمانی و فرانسه ساخته شده است.
به گفته وی، سال جاری تغییرات جزئی در بعضی کتب درسی همچون مطالعات اجتماعی پایه های هفتم و هشتم داریم. تغییرات جزئی را معمولاً اعلام نمی نماییم. برخی موارد که پارسال مورد نقد قرار گرفته بودند مانند جلد کتاب پایه سوم ریاضی و تصویر کتاب فارسی پایه اول هم اصلاح شده اند.1400/05/13
12:00:37
0.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین