راه اندازی نهضت تأمین تجهیزات كمك آموزشی دانش آموزان استثنایی

راه اندازی نهضت تأمین تجهیزات كمك آموزشی دانش آموزان استثنایی

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی ضمن مروری بر روند عرضه خدمات توانبخشی به دانش آموزان با نیازهای ویژه از طریق اندازی نهضت توان افزایی برای تأمین ۱۰۵ قلم تجهیزات کمک آموزشی و توان بخشی دانش آموزان استثنایی اطلاع داد.


سید جواد حسینی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به عرضه خدمت سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سه حوزه حمایتی، توانبخشی درون و برون مدرسه ای و توانبخشی در چارچوب مراکز مشاوره اظهار نمود: اعتبارات خدمات توان بخشی از چهار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ به هفت میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ رسید.
وی ادامه داد: همینطور قبلا در ۱۶ محور خدمت عرضه می شد که به ۱۸ آیتم رسیده است. تابحال بیشتر از ۳۲ میلیارد تومان اعتبار در این عرصه به دانش آموزان پرداخت شده است.
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ بیشتر از ۸۰۰۰ پرونده توان بخشی بررسی و هزینه های آن پرداخت گردید اظهار داشت: شاهد رشد سه برابری عرضه خدمات توانبخشی درون و برون مدرسه ای نسبت به سال ۱۳۹۴ هستیم.
حسینی در ادامه به تدوین ۴۰ چرخش تحول آفرین در حوزه های مختلف سیاست گذاری، خدمات آموزشی، توان بخشی و تشخیصی اشاره نمود و اظهار داشت: سه بسته تحولی با هشت برنامه و ۳۶ فعالیت هم در سازمان آموزش وپرورش استثنایی در حال اجرا می باشد و میتوان اظهار داشت که ۹۳.۳ درصد برنامه ها و فعالیتهای بسته های تحولی تأسیسی و نوآورانه بوده و تابحال ۷۰ درصد شاخصهای این برنامه ها عملیاتی شده است.
وی ادامه داد: ایجاد پارلمان مشورتی اولیاء، طرح مدرسه یاری اولیاء و اولیای دستیار معلم همچون برنامه های مشارکتی در حوزه اولیای دانش آموزان با نیازهای ویژه هستند. علاوه بر این طرح جمع آوری ایده های مطلوب، طرح «صد دبیرخانه، صد مدرسه» با هدف پیوند مدرسه با جامعه، برگزاری میزهای گفت وگوی تخصصی، ایجاد نظام تصمیم گیری از مدرسه تا ستاد و انعقاد تفاهمنامه با ۲۰ سازمان و دستگاه از دیگر فعالیتهای سازمان آموزش وپرورش استثنایی در سال ۹۹ بوده است.
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی به استانداردسازی تجهیزات مدارس استثنایی هم اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای نظریه امتداد برخی مواقع نقصها سبب می شود یک یا چند حس در کودکان و دانش آموزان امتداد نیابد و نظام تعلیم وتربیت باید جانشین و تکمیل کننده نقایص دانش آموزان با نیازهای ویژه شود. نهضت توان افزایی بر مبنای نظریه امتداد در آموزش وپرورش استثنایی و برای تأمین ۱۰۵ قلم تجهیزات کمک آموزشی و توان بخشی دانش آموزان استثنایی راه اندازی شده و ادامه دارد.
منبع:

1400/01/02
13:46:18
0.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین