زارع:

وزارت آموزش و پرورش مكلف به استخدام معلمان در سال آینده شد

وزارت آموزش و پرورش مكلف به استخدام معلمان در سال آینده شد

به گزارش مدیریت آموزش سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت که کمیسیون تلفیق، وزارت آموزش و پرورش را مکلف به استخدام معلمانی کرد که از سال ۱۳۸۸ به بعد با آموزش و پرورش همکاری دارند و از فرایند استخدام جا مانده اند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رحیم زارع در حاشیه جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) در نشست خبری در توضیح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که ۳۷۵ میلیارد تومان جهت پوشش بیمه ای هزینه های درمان ناباروری دارویی و پاراکیلینیک و سایر روش های درمان ناباروری اختصاص پیدا کند. همینطور سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان آموزش و پرورش مکلف شد نسبت به استخدام جاماندگان سال ۱۳۸۸ که الان با آموزش و پرورش همکاری دارند، اقدام نمایند که اولویت با معلمین قرآنی است.
وی افزود: جهت نظم دهی به صدور بخشنامه ها، آئین نامه ها و دستورالعمل ها، دستگاههای اجرایی مکلف شدند در سال ۱۴۰۰ با هماهنگی معاونت حقوقی رئیس جمهور نسبت به صدور بخشنامه ها و آئین نامه ها و دستورالعمل ها اقدامات لازم را انجام دهند که برای این کار یک رویه واحدی در نظر گرفته شده است چون هم اکنون نحوه ی صدور بخشنامه ها و آئین نامه ها خلل ایجاد می کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزود: به دولت اختیار داده شده طرح های جدید، نیمه تمام آماده بهره برداری و در حال بهره برداری را در چارچوب مشارکت واگذار کرده و یا به پایان برساند. این کار با اولویت بخش خصوصی، تعاونی و شهرداری ها صورت می گیرد. همینطور دولت مکلف شد در سال آینده بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را در مورد کلیه دستگاههای اجرایی انجام دهد.
زارع افزود: دولت حکمی گرفته بود که به باعث آن در اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، کارمندانی که تمایلی برای جابه جایی ندارند را بتواند آنها را بازخرید و بازنشسته کند. این حکم حذف شد و این اختیار به کارمندان داده شد که با اختیار خودشان به دستگاههای دیگر منتقل شوند. همینطور به دانشگاه های علوم پزشکی اجازه داده شد حداقل یک درصد و حداکثر پنج درصد از اعتبارات تملک دارایی خویش را صرف نوسازی و خرید تجهیزات از شرکتهای دانش بنیان کنند.
وی افزود: جهت اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی موضوعات مختلف توسط صداوسیما و اجرایی شدن بند «چ» ماده ۳۷ قانون برنامه ششم، سازمان برنامه و بودجه مکلف شد اعتبارات منظور شده را مستقیم در اختیار صداوسیما قرار دهد. سالهای قبل صداوسیما مجبور بود از کلیه دستگاه ها برای گرفتن بودجه موافقت نامه دریافت نمایند ما در این مصوبه مقرر کردیم که سازمان برنامه و بودجه مستقیم اعتبارات را در مورد اجرای این بخش از برنامه ششم توسعه به صداوسیما پرداخت کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار نمود: امروز کمیسیون تلیفیق وارد بخش در ارتباط با هدفمندی یارانه ها و میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در سال آینده می شود و گزارش کامل مصوبات کمیسیون تلفیق درباره ی بودجه امروز تقدیم هیات رییسه خواهد شد.
منبع:

1399/11/01
12:14:11
0.0 / 5
1073
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین