جزئیاتی از واگذاری مهدهای كودك به آموزش و پرورش

جزئیاتی از واگذاری مهدهای كودك به آموزش و پرورش

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بر مبنای مصوبه هفته گذشته شورایعالی انقلاب فرهنگی، کلیات واگذاری امر تربیت کودکان از صفر تا شش سال از مهدکودک ها تا پیش دبستانی به صورت یکپارچه به وزارت آموزش و پرورش سپرده شده است اظهار داشت: قرار شده هرچه سریعتر کار کارشناسی انجام و جزئیات اجرایی شدن مصوبه عرضه و سپس اعلام گردد.


رضوان حکیم زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه پیرو مصوبه هفته گذشته شورایعالی انقلاب فرهنگی امر تربیت کودکان صفر تا شش سال به آموزش و پرورش سپرده شد اظهار نمود: بر این اساس، کلیات واگذاری امر تربیت کودکان از صفر تا شش سال از مهدکودک ها تا پیش دبستانی تصویب و به صورت یکپارچه به وزارت آموزش و پرورش سپرده شد.
وی ادامه داد: قبلا تقسیم بندی زیر چهار سال و چهار تا شش سال را داشتیم که البته کلیه کودکانی هم که به مهدکودک می رفتند بر اساس گزارش رئیس سازمان بهزیستی، ۸۰ درصدشان در همین گروه سنی چهار تا شش سال قرار داشتند و مشمول قانون آموزش و پرورش می شدند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۲۰ درصد کودکان در مهدهای کودک، زیر چهارسال سن دارند اظهار داشت: کلیات واگذاری و یکپارچه بودن مدیریت، برنامه ریزی، سیاست گذاری و نظارت تربیت کودکان صفر تا شش سال به آموزش و پرورش واگذار شده است و جزئیات آن بعد از نهایی شدن در جلسات کارشناسی اعلام می شود.
حکیم زاده درباره زمان تدوین و نهایی شدن شیوه نامه اجرایی مصوبه مذکور اظهار داشت: قرار شده هرچه سریعتر کار کارشناسی انجام و جزئیات اجرایی شدن مصوبه عرضه و سپس اعلام گردد.
وی درباره گروه سنی مشمول این مصوبه توضیح داد و اظهار نمود: به صورت یکپارچه تمام کودکان زیر شش سال را در بر می گیرد و البته خب در گذشته هم مسئولیت کودکان چهارسال مطابق قانون سال ۹۵ مجلس از حیث محتوا و برنامه بر عهده آموزش و پرورش بود و بهزیستی مسئولیت اجرا و نظارت را برعهده داشت که از این پس یکپارچه دیده می شود.
منبع:

1399/10/06
23:03:41
5.0 / 5
1363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین