چالش آموزشگاههای زبان در دوران كرونا

چالش آموزشگاههای زبان در دوران كرونا

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به چالش آموزشگاه های علمی، آزاد و زبان در دوران شیوع ویروس كرونا اظهار داشت: این آموزشگاه ها ترمیك هستند و بنا به شرایط موجود با ریزش مواجه بوده اند؛ خصوصاً آموزشگاه های علمی در شهرهای كوچك كه دانش آموز كمتری داشتند، بیشتر لطمه دیدند.


سعید صالح در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برخی مشکلات آموزشگاههای علمی آزاد و زبان در دوران شیوع ویروس کرونا اظهار نمود: آموزشگاه های علمی همانند مراکز پیش دبستانی و برخی مدارس غیردولتی، گرفتار چالش هایی شده اند.
وی اضافه کرد: این آموزشگاه ها ترمیک هستند و بنا به شرایط موجود با ریزش مواجه بوده اند؛ خصوصاً آموزشگاه های علمی در شهرهای کوچک که دانش آموز کمتری داشتند بیشتر لطمه دیدند.
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه آموزشگاه های علمی، آزاد و زبان باتوجه به شرایط گرفتار مشکل هستند و اگر موسسه یا مدارسی خوب عمل کرده باشند توانسته اند تا حدودی خودشان را حفظ کنند اظهار نمود: در واقع مدارس کوچک غیردولتی به سبب بنیه اقتصادی ضعیف تر و توان فنی پایینتر با کاهش ثبت نام روبه رو شدند.
صالح افزود: اما مدارس بزرگتر که صاحب نام تر هستند خودشان را حفظ و در این ایام خوب عمل کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در ثبت نام مدارس هم آمار کاهشی ثبت نام ها محسوس نبوده است اظهار داشت: هنوز آمار ثبت نامی در سامانه سناد تکمیل نشده و معمولا تا آذرماه به تدریج تکمیل می شود اما تا حالا یک میلیون و ۵۶۰ هزار نفر در مدارس غیردولتی ثبت نام کرده اند که حدود ۴۰ هزار نفر از سال قبل کمتر است.
وی افزود: پیش بینی می نماییم تا زمان تکمیل اطلاعات در سامانه سناد، به رقم سال قبل برسیم.
منبع:

1399/08/03
20:56:35
5.0 / 5
1586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین