وزیر آموزش و پرورش:

اجازه نمی دهیم كسی به علت عدم برخورداری از تلفن هوشمند و اینترنت از آموزش عقب بماند

اجازه نمی دهیم كسی به علت عدم برخورداری از تلفن هوشمند و اینترنت از آموزش عقب بماند

كرمان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: اجازه نمی دهیم كسی به علت عدم برخورداری از تلفن هوشمند و اینترنت از آموزش عقب بماند و هم اكنون تلویزیون آموزش ها را عرضه می كند.


دکتر "محسن حاجی میرزائی" ظهر امروز ۱۴ مهرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار نمود: اگر یک تصویر کلی از جامعه ایران امروز به دست بدهیم می بینیم همه آحاد مختلف جامعه در تلاش هستند و گروهی برای امنیت، گروهی برای سلامتی و... خدمت می کنند و در این میان جمعیتی هستند که مبحث کار آنها، انسان ها هستند که به منظور زندگی کردن و ایفای نقش های مختلف آنها را پرورش می دهند.
وی اضافه کرد: امروز هم وحدت نظری و هم تجربیات علمی و عملی بر این مساله است که بنیانی ترین حرکتی که برای تحول یک جامعه می توان انجام داد، تحول در یادگیری جامعه است و هر چه این امر عمیق تر و کارسازتر باشد، آینده آن جامعه بهتر خواهد بود.
حاجی میرزائی با اشاره به اینکه جامعه مطابق آنچه که یاد گرفته، عمل می کند و اگر نهاد اقتصاد و سیاست ما با کاستی روبه رو هستند، این کاستی ها قابل ارجاع به نظام یادگیری است اظهار نمود: هرچه نظام یادگیری کارسازتر باشد، جامعه ی بهتر و با نشاط تری داریم و همه آرمان های دین و تحولات دینی که دنبال می نماییم مرهون جریان یادگیری جامعه است.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: همه مسائلی که برای کاستن از رنج مردم و گرفتاری های جمعیت به کار می گیریم محصول جریان یادگیری جامعه است و کسانی که دست اندر کار تعلیم و تربیت هستند بدانند در شریف ترین، بنیانی ترین و کارسازترین فعالیت قدم نهاده اند و این کار، کار الهی و از شرافت ذاتی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به شرایطی که سال تحصیلی را شروع کرده ایم، اضافه کرد: سیستم و دانش آموز ما سال ها یاد گرفته بود به مدرسه برود و در کلاس آموزش ببیند که سال جاری در شرایط متفاوتی قرار گرفتیم و سیاست های بالادستی می گوید در شرایط سخت و بحران ها باید بتوان روی پای خود ایستاد و از وظایف و مأموریت ها پاسداری کرد که به همت جامعه فرهنگی در این عرصه سرافراز بودیم.
حاجی میرزائی اظهار نمود: وارد کار نو و متفاوتی شدیم که به سرعت به شرایط واکنش نشان دادیم و فرصت آزمون و رفع اشکال نداشتیم و باید به سرعت وارد می شدیم و اشکالات هم به تدریج حل می شود.
وی بیان نمود: سیاست اصلی پشتیبانی از این ظرفیت ملی است و هیچ خدمتی در کشور به گستردگی شبکه شاد در عرصه فضای مجازی نیست و هر چه ترافیک این شبکه افزایش می یابد، ترافیک دیگر شبکه ها کاسته می شود و نشان داده است جریان اینترنت کشور مصروف تعلیم و تربیت می شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حوزه پرورشی به شکل جدی دغدغه ماست و همه کانال های پرورشی در شاد فعال شده، اضافه کرد: برخی برنامه های این حوزه که در شبکه شاد عرضه می شود مخاطبان بیشتر از یک میلیون نفری دارد.
وی با اشاره به اینکه سیاست ما کاستن از محرومیت ها و اولویت دادن به محروم ترین مناطق برای رساندن آنها به متوسط کشوری است، اظهار نمود: رئیس سازمان نوسازی مدارس قول داده سرانه فضای آموزشی استان کرمان تا آخر سال به متوسط کشور برسد.
حاجی میرزائی با اشاره به اینکه توزیع نامناسب در سطح استان وجود دارد اما همه منابع را برای کاستن این فاصله ها اختصاص خواهیم داد، اظهار داشت: جمعیت برای جابه جائی از کسی اجازه نمی گیرد اما با جابه جائی، تعادل های ما را به هم می زند و غالب مسائلی که داریم در حاشیه شهرهاست.
وی با اشاره به اینکه تجهیز هنرستان ها جزو اولویت های ماست، بیان نمود: برای کسانی که تبلت ندارند، راهی برای پاسخ به این نیاز ۳ میلیون نفری وجود ندارد و نهادهای مدنی و حمایتی را فعال کرده ایم که حداکثر می شود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تبلت تأمین کرد.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اجازه نمی دهیم کسی به علت عدم برخورداری از تلفن هوشمند و اینترنت از آموزش عقب بماند و هم اکنون تلویزیون آموزش ها را عرضه می کند اضافه کرد: سیاست ما در مناطق کم جمعیت، آموزش حضوری است و کسانی که از تلویزیون آموزش می بینند هر هفته یا دو هفته باید به معلمشان رجوع کنند تا کاستی در آموزش نباشد.
حاجی مرزائی با اشاره به اینکه معلمان موظف می باشند روی تک تک دانش آموزانشان حساس باشند، خاطرنشان کرد: هیچ دانش آموزی به هر علتی نباید از گردونه آموزش عقب بماند.
وی بیان نمود: سال ها به دنبال تقویت پیوند خانه و مدرسه بودیم که امروز این پیوند شکل گرفته و نقش دانش آموزان در فراگیری بیشتر شده و باید از این فرصت بهره برد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تأمین مسکن فرهنگیان جزو سیاست ماست و هرکاری که از عهده ما بربیاید کوتاهی نمی نماییم، اظهار داشت: مدارس شبانه روزی و طرح نهاد(نظام مراقبتی دانش آموزان) را به شکل جدی دنبال می نماییم.
وی در ادامه اظهار نمود: شهید سلیمانی یک کلاس درس است همچنان که عاشورا یک کلاس درس است و همانطور که کلاس عاشورا در سال ها و قرون پابرجا می باشد، مکتب سلیمانی و درس سلیمانی همیشگی و پایدار و درس پایداری است و در آموزش و پرورش مجموعه ای برای ورود مفاهیم دفاع مقدس، قهرمانان دفاع، ایثارگران و شهداء تعیین کرده ایم و این اهداف را به صورت دقیق پیگیری خواهیم کرد.
1399/07/15
11:59:42
5.0 / 5
1570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین