عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو:

لغو كنكور نشدنی است

لغو كنكور نشدنی است

به گزارش مدیریت آموزش لرستان عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو اظهار داشت: لغو كنكور نشدنی است


مهرداد ویسکرمی در گفتگو با ایسنا در مورد تعویق کنکور سراسری و کارشناسی ارشد اظهار نمود: با آن چیزی که تابحال از ویروس کووید ۱۹ دیده ایم، این بیماری به راحتی درمان نمی گردد. واقعیت ویروس کرونا با ویروس های دیگر متفاوت بوده و اگر صحبت از درمان می شود در حد آرزوست و باید ببینیم شدنی است یا نه.
وی افزود: ازاین رو معلوم نیست که درمان کرونا کی اتفاق می افتد و اگر بنا را هم بر تولید واکسن بگذاریم مشخص نیست در کدام کشور تولید و توزیع خواهد شد و چه مقدار قابل اعتماد بوده، چقدر ایمنی می دهد، چند بار قابل تزریق بوده و امکانات جامعه برای تأمین آن چقدر است.
ویسکرمی افزود: لغو کنکور نشدنی است و نمی توانیم دانشگاه ها را به خاطر کرونا تعطیل نماییم کما اینکه صنعت و کارهای دیگر را نمی توانیم به خاطر وجود این ویروس منحوس بخوابانیم.
نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس تصریح کرد: اگر کنکور عقب بیفتد چه تضمینی وجود دارد که آینده بهتر از الآن است بلکه بر مبنای آنچه در علم پزشکی مشخص شده در پاییز سال جاری پیک های جدیدی از کرونا داریم و ویروس ها در اواخر تابستان و پاییز فعال می شوند.
وی با اشاره به اینکه با این اوصاف در شرایطی بین بد و بدتر قرار داریم، اشاره کرد: بهتر است با رعایت پروتکل های بهداشتی کنکور اجرا شود مگر اینکه ستاد کرونا تشخیص دهد که بهرحال مشکل حاد است و ضرر برگزاری بیشتر از فواید آن است.
ویسکرمی اشاره کرد: وزارت بهداشت از زاویه تخصصی و بهداشتی خود نگاه کرده اما ستاد کرونا متشکل از سازمان ها و وزارتخانه های مختلف است و به مصالح کلان کشور نگاه می کند؛ ازاین رو به نظر بنده بهترین راه این است که کنکور در موعد خود اجرا شود مگر اینکه ستاد کرونا خلاف آنرا بخواهد.
عضو ناظر مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصریح کرد: داوطلبانی که نگران سلامتی خود هستند بهتر است پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و اگر کسی واقعاً اوضاع و شرایط سختی دارد در کنکور سال جاری شرکت نکند یا از رشته های بدون کنکور که احتیاج به رقابت ندارند، استفاده نماید یا اینکه یک سال برای سلامتی صبر کند اما انتظار نداشته باشند کل سیستم یک کشور را تعطیل کنیم؛ در هیچ کجای دنیا قانون را با استثنا نمی بندد و استثناها همیشه وجود داشته و دارند و کرونا هم یک استثنا است. گرچه امکان دارد برخی ها نسبت به صحبت های بنده واکنش دهند اما بهرحال در شرایط کنونی برگزاری کنکور حرفی منطقی است.
وی افزود: ازاین رو اگر داوطلبی مشکل حادی دارد کنکور شرکت نکند و فرض کند کنکور یک سال برگزار نشده یا این طور فرض شود که سال جاری حادثه ای برای او افتاده و نمی تواند شرکت نماید چونکه کرونا یک حادثه، بلکه یک بحران است.
ویسکرمی در واکنش به پویش های لغو کنکور اظهار نمود: با شوی تبلیغاتی، ناسزا گفتن به نمایندگان و پیام های مکرر نمی توان جامعه را چرخاند. امیدوارم جامعه و مردم هم کار احساسی نکنند و عقلانیت خویش را دست افراد هوچیگری که به اسم گفتگو و نظرسنجی ذهنیت جامعه را مخدوش می کنند، ندهند.
نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به خاطر افراد که جهت دار دارند پیام لغو کنکور برای نمایندگان می فرستند و بیشتر آن هم ناسزا است، واقعاً ما از رسالت و کار نمایندگی دور مانده ایم. مجلس قوه عاقله جامعه است و باید بر مبنای عقلانیت عمل کند ولو اینکه این حرف را کسی نپسندد و با ناسزا جواب دهد.
ویسکرمی اظهار داشت: قانون بر مبنای مصلحت عموم اجرا می شود و کنکور سال جاری را باید از حالت شو سیاسی، تبلیغاتی و نمایش که برخی ها در حال دامن زدن به آن هستند بیرون بیاوریم و بهتر است با عقلانیت به این مساله پرداخت.
منبع:

1399/05/12
14:51:38
5.0 / 5
2497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین