برگزاری مجازی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا

برگزاری مجازی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا

به گزارش مدیریت آموزش دبیر علمی پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با اشاره به جزئیات برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: این جشنواره از 11 مرداد ماه به صورت مجازی انجام می شود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا به نقل از دبیرخانه جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا، مهندس مهدی رشیدی جهان، با اعلان اینکه این جشنواره از ۱۱ تا ۱۷ مرداد سال جاری به مدت یک هفته برگزار می شود، اظهار داشت: دانش آموزان از سراسر کشور به صورت آنلاین با ارائه دستاوردهای خود می توانند در آزمون های مجازی این جشنواره شرکت نمایند.
وی اضافه کرد: برگزاری این جشنواره با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان ها و نهادهای علمی دیگر است که باتوجه به شرایط کرونا در کشور با همکاری و مشارکت پژوهشگاه نیرو به صورت مجازی برگزار می گردد.
رشیدی، جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا را بزرگترین رویداد مجازی ملی با حضور بیش از ۴ هزار دانش آموز دانست که در چارچوب ارائه ۱۱۰۰ پروژه علمی برگزار می شود، تصریح کرد: "دستاوردها و اختراعات دانش آموزی"، "سمینارهای علمی در رشته های مختلف"، "ماراتون کسب و کار دانش آموزی"، "ماراتون برنامه نویسی"، "ماراتون محتوای دیجیتال"، "المپیادهای علمی علوم پایه" و "فیلم کوتاه و انیمیشن" همچون محورهای این جشنواره است.
دبیر پنجمین جشنواره ابن سینا با اشاره به این که بیش از ۷۰۰ مدرسه و پژوهش سرای دانش آموزی از ۳۱ استان در این جشنواره شرکت می کنند، اظهار داشت: داوری مجازی در بستر خدمات ایرانی به صورت آنلاین، ارائه کارنمای توصیفی (کارنامه توصیفی پژوهش ها) برای نخستین بار در کشور، چاپ مقالات برتر در مجله ویژه الکترونیکی باشگاه پژوهشگران ابن سینا و ارائه گواهی حضور بین المللی با قابلیت استعلام از خاصیت های برجسته پنجمین دوره جشنواره ملی ابن سینا شمرده می شود.
وی اشاره کرد: برگزیدگان دوره های قبل این جشنواره در مسابقات بین المللی شرکت داشتند و دانش آموزان موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ مدال نقره، ۱۱ مدال برتر و جوایز ویژه از وزارت علوم کشورهای مختلف شدند، امسال نیز برگزیدگان به مسابقات بین المللی که بعضی از آنها آنلاین برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
منبع:

1399/04/04
11:35:39
5.0 / 5
2686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین