رخشانی مهر مطرح كرد:

نگاه ویژه ای به نوسازی مدارس لرستان داریم

نگاه ویژه ای به نوسازی مدارس لرستان داریم

به گزارش مدیریت آموزش رئیس سازمان نوسازی مدارس با تاكید بر نگاه ویژه این سازمان به حوزه نوسازی مدارس لرستان، اظهار داشت: شاهد رشد چشم گیر اعتبارات بخش ملی، خیرین مدرسه ساز، ستاد بحران و تجهیزات در استان هستیم.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، مهر الله رخشانی مهر امروز شنبه در ارتباط ویدئو كنفرانس با خبرنگاران لرستان با اشاره به اینكه سال ۹۸ برای لرستان سالی خاص و ویژه بود و سیل ابتدای ۹۸ بخشی از انرژی و توان مسؤلان را معطو ف خود كرد، تصریح كرد: افتتاح و بازگشایی مدارس در فاصله كمی بعد از سیل اتفاق خوبی بود.
وی با اشاره به اینكه در مهرماه ۹۸ پروژه های خوبی در لرستان افتتاح شد، خاطرنشان كرد: مدیران استانی در حوزه تعمیر و بازسازی فضاهای آموزشی خسارت دیده در سیل كمك كردند و تلاش شبانه روزی داشتند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس و معاون وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه مجموعه اعتبارات ملی لرستان در سال ۹۶ حدود ۲۴ میلیارد بود كه در سال پس از آن به ۶۶ میلیارد ارتقا یافت، اضافه كرد: پارسال بالغ بر ۹۰ میلیارد اعتبار به حوزه نوسازی مدارس لرستان اختصاص یافت و رشد قابل ملاحظه ای در اعتبارات استان داشتیم.
رخشانی مهر با اشاره به اینكه سال قبل جمع آوری بخاری های نفتی مدارسی كه دارای علمك گاز بودند در دستور كار قرار گرفت، تصریح كرد: با تأمین بموقع اعتبارات این اتفاق رقم خورد و همه بخاری های نفتی مدارس دارای علمك گاز جمع آوری شدند.
وی افزود: در سال ۹۶ اعتبار استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس لرستان ۷.۶ میلیارد بود كه این میزان در سال پس از آن به ۱۳ میلیارد رسید و در نهایت در سال ۹۸ به ۳۷ میلیارد ارتقا یافت.
رئیس سازمان نوسازی مدارس با اشاره به اینكه به صورت خاص و ویژه شاهد كمك های خیرین مدرسه ساز در لرستان بوده ایم، خاطرنشان كرد: در همایش خیرین مدرسه ساز كه سال قبل برای ۳ استان سیل زده خوزستان، گلستان و لرستان در تهران برگزار شد، ۲۱۰ میلیارد اعتبار خیری برای این استان ها جمع آوری شد كه برپایه علاقمندی خیرین این اعتبارات توزیع شد.
رخشانی مهر تصریح كرد: حدود ۹۷ میلیارد تومان از این اعتبار هم به نوسازی مدارس لرستان اختصاص یافت و این استان بیشترین سهم را از آن خود كرد.
وی اضافه كرد: میزان اعتبار خیری اختصاص یافته به نوسازی مدارس لرستان در سال ۹۶ حدود ۱۲.۵ میلیارد تومان بود و در سال پس از آن به ۱۶ میلیارد رسید و در نهایت طی سال قبل به ۹۷ میلیارد افزایش پیدا كرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه از محل اعتبارات ستاد بحران هم توانستیم مصوبه هیئت دولت را برای استان های سیل زده بگیریم و در این بخش هم ۱۵۰ میلیارد برای كمك به ۳ استان سیل زده اختصاص یافت، اظهار داشت: بیشترین سهم از این اعتبارات هم به لرستان تعلق گرفت و ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به نوسازی مدارس این استان سیل زده اختصاص یافت.

1399/01/31
11:39:38
5.0 / 5
3332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین