اعلام برنامه های دوره ابتدایی در شبكه شاد

اعلام برنامه های دوره ابتدایی در شبكه شاد

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش جزئیات برنامه های دوره ابتدایی در شبكه شاد را اعلام و اظهار نمود: در شبكه شاد، معلم محور اصلی كار و حلقه وصل خواهد بود و والدین شركای آموزشی ما هستند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رضوان حكیم زاده در پنجمین گردهمایی مشترك مدیران و معاونان ادارات كل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونان كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزارشد، اظهار نمود: از همكاران در خانواده آموزش ابتدایی در سرتاسر كشور قدردانی می كنم كه با تلاش و كوشش خود جریان یادگیری را استمرار بخشیدند و نگذاشتند تا وقفه ای ایجاد شود و با تلاش خود سبب شدند تا نگرانی خانواده ها از آموزش فرزندان شان برطرف شود.
وی ادامه داد: با اقدامات ارزشمندی كه در استان ها انجام گرفته است آموزش دانش آموزان در سرتاسر كشور و حتی در مناطق عشایری و مرزی در حال انجام می باشد.
حكیم زاده با اشاره به اینكه هرچند كه هیچ بدیلی جای حضور فیزیكی در مدرسه را نمی گیرد و اعتماد مربی و متربی مهم می باشد، اظهار داشت: در شرایط اضطرار از این بستر استفاده خواهیم كرد و یكی از دستاوردهای تعطیلات مدارس در روزهای انتشار كرونا سرعت بخشی به اقدامات آموزشی و پرورشی بوده است.
معاون آموزش ابتدایی تصریح كرد: جهت استفاده از این شبكه دستورالعملی داریم كه در آن نقش های مدیریتی و نظارتی وجود دارد كه دقیقا برپایه همان شرایط مدرسه در حالت عادی است.
حكیم زاده با اشاره به برنامه های دوره ابتدایی در شبكه شاد، اظهار نمود: برپایه راهنمای عمل شبكه شاد برای دوره پیش دبستانی و ابتدایی زمان تشكیل كلاس ها اعلام شده است و با عنایت به شرایط سنی دانش آموزان زمان بندی صورت گرفته است.
وی افزود: كلاس ها در پایه اول و دوم از ساعت۸-۱۰و به مدت ۲۵دقیقه، پایه سوم و چهارم از ساعت ۸-۱۰: ۳۰ كه كلاس ها تا ۳۰ دقیقه زمان خواهد داشت و پایه پنجم و ششم از ساعت ۸-۱۱ بامداد كه تا ۴۰ دقیقه تعلیم خواهند داشت برنامه ریزی شده است و البته زمان كلاس فقط برای آموزش نیست بلكه فرآیندهای تعاملی هم در نظر گرفته شده است.
معاون آموزش ابتدایی خاطرنشان كرد: از مدیران انتظار داریم كه اطمینان پیدا كنند كه معلمان، دانش آموزان و والدین با شبكه شاد آشنایی پیدا كرده باشند و البته لازم است كه والدین در جریان آموزش دانش آموزان تعامل داشته باشند.
حكیم زاده اظهار داشت: همه فعالیتهایی كه در مدرسه انجام می گیرد در این شبكه هم در نظر گرفته شود و خوشبختانه در این شبكه این امكان وجود دارد كه نظرات دانش آموزان را دریافت نماییم.
وی تصریح كرد: معلمان در این برنامه زمان بندی شده، علاوه بر آموزش باید به فرآیندهای تعاملی با دانش آموزان بپردازند.
معاون آموزش ابتدایی اضافه كرد: باید به والدین آگاهی بدهیم كه زمان استفاده از ابزارهای آموزش اینترنتی را مدیریت كنند و معلمان در شبكه شاد باید ارزشیابی دانش آموزان را هم پیگیری كنند.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حكیم زاده در انتها اظهار داشت: والدین شركای آموزشی ما هستند و انتظار داریم همكاران ما برنامه های آگاه سازی را برای والدین در نظر بگیرند و برای آنان نقش حمایتی تعریف كنند.1399/01/06
12:28:54
5.0 / 5
3413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین