علی باقرزاده به مهر خبر داد

شهر تهران و ۵ استان، معین سیستان و بلوچستان تعیین شدند

شهر تهران و ۵ استان، معین سیستان و بلوچستان تعیین شدند

به گزارش مدیریت آموزش رئیس مركز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش اظهار داشت: شهر تهران، استان های البرز، خراسان رضوی، فارس، مازندران و كرمانشاه بعنوان استان های معین در حادثه سیل سیستان و بلوچستان تعیین شده اند.


علی باقرزاده‬ رئیس مركز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقدامات جامع و در دست اقدام آموزش و پرورش درباب جبران خسارت ها و عقب افتادگی های آموزشی در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان به خبرنگار مهر اظهار داشت: به سبب اینكه هم اكنون باتوجه به شرایط این مناطق سیل زده رفت و آمد محدود است، هنوز بطور دقیق ارزیابی نداریم كه به چه تعداد واحدهای آموزشی لطمه وارد شده یا چه تعداد دانش آموز و همكار فرهنگی ما خانه هایشان خسارت دیده است. دیشب با مدیركل استان صحبتی داشتم و ایشان موظف شدند كه در مناطق سیل زده مستقر شوند و گزارش دقیق از اطلاعات بدهند كه چه تعداد مدارس ما خسارت دیده اند. وی افزود: یك دستورالعملی نیز تهیه شد برای سیل مهربانی ۲ كه سیل مهربانی یك را پیش تر در مناطق سیل زده گلستان، خوزستان و لرستان اجرا كردیم كه طی آن مقرر است برای استان سیستان و بلوچستان كمك های نقدی و غیرنقدی دانش آموزان هفته آینده به صورت هماهنگ در سطح كشور جمع آوری و به این مناطق ارسال شود.
‏باقرزاده‬ با اشاره به اینكه شهر تهران، استان های البرز، خراسان رضوی، فارس، مازندران و كرمانشاه بعنوان استان های معین در این حادثه سیل برای استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است، افزود: مقرر است اگر تجهیزات و امكاناتی در این استان نیاز است یا كلاس تخریبی وجود دارد علاوه بر كمك های نقدی و غیرنقدی این استان های معین به جبران آنها اقدام نمایند. همین طور كمك های ویژه ای را این استانها برای سیستان و بلوچستان باید آماده كنند همچون ارسال بسته های آموزشی از كتاب و مجله تا اعزام مشاور برای رسیدگی به مسائل روحی و روانی بچه ها. رئیس مركز هماهنگی حوزه وزارتی‬ بیان كرد: آقای عطاران معاون بسیج وزارتخانه كه مشاور سازمان نهضت سوادآموزی هم هستند و دوره گذشته تجربه خوبی دراین زمینه داشتند، معین مستقر ما در منطقه شدند كه بروند و در یكی از شهرستان های این استان مستقر شوند و اطلاعات دقیق به ما بدهند و كاری كنند كه كمك ها درست صورت بگیرد. سازمان پژوهش نیز موظف شد اگر كتابی دانش آموزان این مناطق نیاز دارند، تامین و ارسال نمایند. همین طور آقای كریمی فر مدیركل پشتیبانی آموزش و پرورش هم پیگیر گرفتن تسهیلات ارزان قیمت وام بانكی از بانك ملی برای كمك به همكاران فرهنگی این استان هستند. آقای حمیدی نیز مقرر است بسته تبلیغی و ترویجی را تهیه كنند. همین طور مدیركل نوسازی كشور نیز تیم هایی را طی امروز و فردا به منطقه ارسال می كنند و خود آقای رخشانی مهر نیز جمعه به این استان سفر می كنند تا ارزیابی دقیقی از خسارت ها بشود و از محل اعتبارات در اختیار یا اعتبار حوادث غیرمترقبه و یا كمك خیرین برای نوسازی و تجهیز و تعمیر مدارس خسارت دیده اقدام نمایند.

به گفته باقرزاده مقرر است بخاری های نفتی استانداردی كه طی ماه های گذشته در پروژه جایگزینی بخاری های نفتی غیراستاندارد و استاندارد در این استان صورت گرفت، از مدارس جمع آوری شود و پروسه اداری آن طی شود تا این بخاری ها در اختیار مردم منطقه قرار بگیرد. او همینطور درباره سایر اقدامات نیز اظهار داشت: سازمان بسیج فرهنگیان نسبت به شناسایی و سازماندهی گروه های جهادی برای اعزام به منطقه اقدام می كنند و آقای زینی وند نیز نسبت به ساماندهی مؤسسان غیردولتی برای ارسال مدرسین خوب به منطقه برای جبران موارد درسی مقرر است اقدام نمایند. رئیس مركز هماهنگی حوزه وزارتی در پاسخ به این پرسش كه برای جبران ساعت های آموزشی كه معین نمی باشد تا چه زمانی در این مناطق به تعویق خواهد افتاد و جبران عقب ماندگی های تحصیلی آنها آیا امكان دارد كه زمان اختتام تحصیلی در این مناطق به تعویق بیفتد، بیان كرد: سال تحصیلی كه چون قانون برایش وجود دارد نمی تواند به تعویق بیفتد اما در حوزه جبران ساعت های آموزشی ۵ استان معین مقرر است كمك كنند تا به طریق های مختلف بحث آموزشی جبران شود. ما هفته گذشته دستورالعملی را به استانها ابلاغ كردیم كه اگر در هر منطقه ای بهر دلیلی مدرسه تعطیل شود، مسئولان منطقه باید با روش های پیشنهادی كه در دستورالعمل آمده آن ساعت ها را جبران كنند. مثلاً استفاده از فرصت های ۵ شنبه ها یا دیرتر تعطیل كردن مدارس و.....


منبع:

1398/10/25
16:31:37
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین