استفاده از فناوری های نرم در مدارس تهران توسعه پیدا می كند

استفاده از فناوری های نرم در مدارس تهران توسعه پیدا می كند

به گزارش مدیریت آموزش برای آشناسازی دانش آموزان با مفاهیم فناوری نرم و استفاده از روش های نوین آموزشی و ترویجی در مدارس، تفاهم نامه همكاری، بین ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی شهر تهران به امضا رسید.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سیدمحمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جریان امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: تعامل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نظام آموزشی و مدارس از دو جنبه حائز اهمیت می باشد.
به قول نیری، هدف اول از این گونه تعاملات، ایجاد سازوكارهایی برای تعامل بیشتر در موضوعات فناوری و نوآوری برای طرح بحث در مراكز آموزشی است. ترویج و گفتمان سازی جریان نوآوری و فناوری برای افراد جامعه از سنین پایین صورت می گیرد و در نهایت بستری مناسب برای توسعه نیروی انسانی فراهم می آورد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ضمن تاكید بر اهمیت فعالیتهای ترویجی، افزود: دلیل دوم اهمیت این گونه تعاملات كه از اولی مهمتر است، توجه به نقش دانش آموزان و مراكز آموزشی در توسعه سازوكارهای نرم و رفتارسازی های فرهنگی در جامعه است. خیلی از سازوكارهای رفتارساز فرهنگی، همانند رعایت قوانین و مقررات، توجه به حقوق مردم و سایر این موارد، از دوران دانش آموزی در فرد نهادینه می شود.
به قول نیری، دلسوزان بسیاری در مورد مصرف محصولات فرهنگی با كاراكترهای خارجی در میان كودكان و نوجوانان، دغدغه مند و نگران هستند. بی گمان برای رفع این دغدغه، باید پایه جریان سازی فرهنگی در توسعه كاراكترها و شخصیت های فرهنگی بومی در محیط های آموزشی انجام گیرد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز با تاكید بر اهمیت نقش مدارس غیردولتی بعنوان سازوكارهای اثربخشی كه بتواند اقتصاد آموزش را شفاف كند، اظهار داشت: تاكید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر رشد و توسعه فضای استارتاپی بر این مبناست كه سازوكارهای استارتاپی چون بر مبنای رفتارهای بخش خصوصی شكل گرفته اند، از چابكی لازم برخوردار می باشند.
ایشان در ادامه اضافه كرد: همین سازوكارها، زمینه مناسبی را برای شفاف سازی اقتصاد و پیشگیری از رانت و انحصارگرایی به وجود می آورد و در نهایت مردم جامعه از بهبود فضای اقتصادی منتفع خواهند شد و سود می برند.
علی صنیعی، رئیس شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی شهر تهران هم در جلسه امضای تفاهم نامه همكاری اظهار نمود: حدود 2000 مدرسه غیردولتی در سطح شهر تهران وجود دارد كه حدودا 20 درصد دانش آموزان شهر تهران را تحت پوشش قرار می دهند.
بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به قول صنیعی، مدارس غیردولتی، به علت آنكه ماهیتاً متعلق به بخش خصوصی هستند، تلاش می كنند كه زمینه های موثری را برای جذب مخاطبان دانش آموز فراهم نموده و به صورت كلی در حوزه های جدید آموزشی، از انگیزه های لازم برای سرمایه گذاری، فعالیت و نقش آفرینی برخوردار می باشند.




منبع:

1398/10/15
18:52:04
5.0 / 5
4433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین