نماینده ولی فقیه در بوشهر:

نخستین حمله دشمن به آموزش وپرورش است

نخستین حمله دشمن به آموزش وپرورش است

به گزارش مدیریت آموزش ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: یكی از مهمترین نهادهایی كه دشمن همواره مورد تهاجم قرار می دهد آموزش و پرورش است.


آیت الله صفایی بوشهری در همایش ملی جلوگیری از صدمه های اجتماعی در بوشهر عنوان كرد: آموزش و پرورش یكی از مهمترین زیرساخت های تمدن كشوری بوده و شاید بتوان گفت همه وزارتخانه ها برای آموزش و پرورش و آموزش و پرورش برای كل نظام است.
وی اضافه كرد: آموزش و پرورش یك حوزه استراتژیك و مهم می باشد و یك كشور آنگاه می تواند به پیشرفت برسد كه دارای سیستم آموزشی درخور و شایسته باشد، به همین جهت حوزه و عرصه آموزش و پرورش یك ریل گذاری كاملا مشخص و معین به سمت پیشرفت و تمدن است و اگر غیر از این باشد بطور قطع آن كشور یا در شرایط كنونی و یا در آینده گرفتار مشكلات و چالش های گوناگون در عرصه های مختلف خواهد شد.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، امام جمعه بوشهر اظهار نمود: آموزش و پرورش در هندسه مدیریت منابع و تولید حوزه های انسانی زیرساخت و فونداسیون این هندسه است و اگر دارای قوام درخور و شایسته نباشد بطور قطع تمامی نهادها در هندسه جعرافیایی نظام گرفتار چالش خواهند شد.
صفایی بوشهری تصریح كرد: آموزش و پرورش در هندسه جغرافیایی مدیریتی حكم زیر بنا را دارد بنابراین احتیاج به توجهات و مدیریت و بازتولید پروژه های نوین فوق العاده دارد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان كرد: این معنا برای همگان ثابت شده است كه یك كشور وقتی موفق می شود كه آموزش و پرورش موفقی داشته باشد و تمدن در یك كشور مساوی با اقتدار و شایستگی آموزش و پرورش است.
وی خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامی ایران آمده تا یك افق جدید ایجاد كند و در ایران یك تحول عظیم بیافریند، تمدنی اسلامی ایرانی كه شاخصه هایی دارد و آزادی از قیدوبندهای استكبار و استقلال به معنای دقیق كلمه در تمام حوزه ها و پیشرفت بر مبنای دانش و دانایی و عدالت از خصوصیت های آن است.
امام جمعه بوشهر عنوان كرد: مشخصا وقتی كشوری مانند ایران با یك جغرافیای فوق العاده و نقش مهم در عرصه های مختلف و مناسبات بین المللی و جایگاه كلان هندسه جهان دارد تمام كشورهای استكبار به دنبال حذف و براندازی آن هستند.
وی خاطرنشان كرد: عامل تاخیر و یا تخریب تمدن از بین بردن آموزش و پرورش مهمترین منبع ثروت این مملكت یعنی منابع انسانی است. اگر در جامعه ای مدارس در كلان معماری یك جغرافیا مجهزترین بود امیدی به آموزش و پرورش و تمدن هست اما اگر اینطور نبود و بانك ها مجهز بود بدانید كه ایستایی آن جامعه متصور است.
نماینده ولی فقیه در بوشهر با اشاره به صدمه های مختلفی كه دانش آموزان را تهدید می كند، اظهار داشت: وقتی به محاسبات جبهه دشمن نگاه می شود می بینیم یكی از مهمترین نهادهایی كه آنها مورد تهاجم قرار می دهند آموزش و پرورش است. در زمینه های كنترل در پیشرفت علمی، كه كشور به تولید علم بخصوص علوم بنیادی مانند نانو و... نرسد، مرجعیت علمی پیدا نكند و خودكفایی و پیشرفتی نداشته باشد و به همین خاطر شما می بینید كه دشمنان در حال مصادره، ترور نخبگان و... هستند، بنابراین نخستین حمله آنها حمله به آموزش و پرورش است.1398/09/18
13:43:50
5.0 / 5
4040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین