فروش صندلی های خیالی دانشگاه آزاد با 600 میلیون

فروش صندلی های خیالی دانشگاه آزاد با 600 میلیون

مدیریت آموزش: فردی كه در پوشش عنوان «موسسه كنكور» وعده قبولی صد درصد در رشته های پزشكی مبادرت به دریافت مبالغ هنگفت از كنكوری ها كرده و از آنان كلاهبرداری كرده بود، دستگیر شد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سرهنگ كارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در این زمینه اظهار داشت: مدتی قبل و به دنبال شكایت نماینده دانشگاه آزاد اسلامی از كلاهبرداری تحت عنوان قبولی صد درصد در رشته پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی و فروش صندلی های این دانشگاه، رسیدگی به سوژه در دستور كارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
وی با اشاره به تحقیقات انجام شده از طرف ماموران اظهار داشت: در تحقیقات اولیه كارآگاهان دو تن از همدستان متهم كه مبادرت به جذب مشتری و تبلیغ برای موسسه این فرد كرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. در ادامه تحقیقات نیز بوسیله این افراد محل سكونت متهم اصلی پرونده در منطقه ستارخان شناسایی شد و ماموران در یك عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به اداره سیزدهم منتقل كردند.
تقی پور با اشاره به حضور متهم در پلیس آگاهی اظهاركرد: متهم اصلی پرونده در مقر پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت و در جریان آن اعتراف كرد كه دارای مدرك تحصیلی لیسانس است اما خودش را دكترا برق و مشاور ارشد كنكور معرفی كرده و در همین راستا نیز مبادرت به راه اندازی یك موسسه كنكور در محدوده صادقیه كرده است. این فرد همین طور در اعترافات خود اظهار داشت كه بوسیله مربیان مبادرت به اغفال داوطلبان كنكور كرده و به آنان وعده قبولی صد در صد در كنكور پزشكی را داده و با این ادعا كه با افرادی خاص در دانشگاه آزاد اسلامی ارتباط دارد و می تواند صندلی های رشته پزشكی این دانشگاه را تهیه نماید، مبادرت به دریافت مبالغی بین 300تا 600میلیون از افراد كرده تا مثلا سهمیه رشته پزشكی را به آنان بدهند.
معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینكه بنا بر اعترافات متهم این فرد در این مدت از حدود 30نفر مبالغ مورد نظر را دریافت كرده است، اظهار داشت: این فرد كارت دانشجویی و مدارك نام نویسی جعلی متقاضیان را به آنها داده و پیش از شروع ترم جدید مبادرت به تعطیل كردن موسسه خود كرده بود.
تقی پور با اشاره به اینكه متهم و همدستانش مبلغی حدود 10میلیارد تومان را از مالباختگان در تهران و كرج كلاهبرداری كرده بودند، اظهار داشت: علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی، حدود 30نفر از فریب خوردگان این فرد نیز بعنوان شاكی به اداره سیزدهم بازگشت و شكایت خودرا ثبت كرده اند. هم اكنون نیز متهم و سه تن از همدستانش برای انجام تحقیقات تكمیلی و شناسایی كلیه شكات با دستور دادیار شعبه 7دادسرای ناحیه 33تهران در اختیار كارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارند.
منبع:

1398/08/21
14:19:16
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: تحصیل , دانشگاه , كنكور , مدرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین