عدم ثبت نام یك درصد دانش آموزان برای دریافت كتب درسی

عدم ثبت نام یك درصد دانش آموزان برای دریافت كتب درسی

به گزارش مدیریت آموزش معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به توزیع كتب درسی در بین دانش آموزان، نسبت به عدم ثبت نام و سفارش كتاب درسی یك درصد از دانش آموزان ابراز نگرانی كرد ابراز امیدواری كرد كه عدم ثبت نام به معنای نیامدن به مدرسه و ترك تحصیل آنها نباشد.


علی باقرزاده در گفتگو با ایسنا، درباره روند توزیع كتب درسی و در پاسخ به اینكه آیا كتاب درسی به دست همه دانش آموزان رسیده است؟ اظهار نمود: كتب درسی توزیع شد و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.
وی ادامه داد: اما یك نگرانی ما این است كه به صورت میانگین هنوز یك درصد بچه ها در سامانه فروش كتب ثبت نام نكرده اند. امیدواریم آنها كه ثبت نام نكرده اند، دلایلی چون تغییر محل زندگی داشته باشند یا منتظر انتخاب رشته باشند؛ وگرنه نخریدن كتاب نشانه بدی است از اینكه احیانا این دانش آموزان به مدرسه نمی آیند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه اطلاعات این گروه از دانش آموزان را استخراج كرده ایم و مداوم در اختیار استان ها قرار می دهیم اظهار داشت: در گردهمایی اخیر مدیران كل استانی لیست این دانش آموزان استخراج شد و در اختیار مسؤلان مربوط قرار گرفت.
باقرزاده افزود: البته هفته گذشته این رقم ۲.۵ درصد بود كه تا ۳۰ شهریور به یك درصد كاهش پیدا كرد. با این وجود هنوز یك درصد افراد كتاب نخریده اند كه امیدواریم به معنای نیامدن به مدرسه نباشد.
وی خاطرنشان كرد: ما به ادارات استانی اطلاع رسانی می نماییم و مبحث مدام پیگیری می شود و مشخص است ثبت سفارش كدام استان كمتر بوده و كاهش یافته است.1398/07/02
21:09:20
5.0 / 5
4411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین