سرپرست آموزش و پرورش:

یك كلاس بدون معلم در كشور نخواهیم داشت

یك كلاس بدون معلم در كشور نخواهیم داشت

به گزارش مدیریت آموزش سرپرست آموزش و پرورش اظهار داشت: اول مهر جشن آخر مدارس خشتی و گلی در كشور را خواهیم داشت و همینطور در كل ایران یك كلاس بدون معلم باقی نخواهد ماند.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، سیدجواد حسینی در حاشیه نوزدهمین كنگره پرسش مهر رئیس جمهور كه در سالن اجلاس سران برگزار گردید با اشاره به اینكه خوشبختانه با حضور همكاران و دانش آموزان نوزدهمین كنگره برگزار گردید و رئیس جمهور پرسش اساسی مطرح كرده بود در خصوص اینكه چه مهارت هایی لازم است آموخته شود، اظهار داشت: آثاری در رشته هایی چون آوایی، هنرهای تجسمی و… به دست ما رسید و ۲۵۰ نفر مورد تقدیر قرار گرفتند. وی ادامه داد: یكی از بزرگترین كارهای نظام تعلیم و تربیت حركت به سمت كنش آموزی و انتقال مهارتهای زندگی چون مهارت به زیستن و مهارت های فنی و حرفه ای است.
امروز دانش آموزان رشته فنی و حرفه ای و كاردانش در بیشتر از ۲۰۰ رشته تحصیل می كنند و در مدارس تیزهوشان، سمپاد مهارتی طراحی شده و تمام تلاش ها به این سمت است كه از حافظه گرایی صرف فاصله بگیریم. سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیان كرد: ساعت آموزش در ایران ۲۹۰۰ ساعت در كل ۱۲ پایه است در حالیكه میانگین جهانی ۸۰۰۰ ساعت است. تمام تلاش خویش را می نماییم استانداردهای نظام جامع فنی و حرفه ای را افزایش دهیم و بتوانیم ادعا نماییم دانش آموزان بعد ۱۲ سال دست كم یك مهارت متناسب با استعدادهایشان فرا گرفته اند. حسینی درباره بكارگیری نیروهای نهضتی و پیش دبستانی عنوان كرد: مصوبه مجلس است كه پیش دبستانی ها و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و نیروهای شركتی مشمول شوند، ولی جذب باید متناسب با نیاز آموزش و پرورش كه متناسب با شرایط بوم و مقطع باید صورت گیرد. وی افزود: برای نهضتی ها باید آزمون برگزار گردد ولی برای گروه های دیگر برای خیر. ولی معتقدیم هیچكس نباید وارد آموزش و پرورش شود مگر از محل دانشگاه فرهنگیان عبور كند. سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه قانون تعیین تكلیف، مصوب ۱۳۹۷ است و وقتی قانون شد تكلیفی برای وزارتخانه است اظهار داشت: ۱۰۵ هزار نفر مشمول اند كه البته برای آنها دوره های توانمندسازی خواهیم گذاشت، اول مهر بیشتر از ۶۰ هزار خروجی بازنشسته داریم كه بخش اعظمی از طرق مختلف و همین روش جبران می شود. وی با اشاره به اینكه ۲۰ هزار ماده ۲۸ ای فارغ التحصیل در مهر وارد مدارس می شوند و بیشتر از ۵۰۰۰ نیروی خدماتی خواهیم داشت و از راه استمرار خدمت نیروهای در آستانه بازنشستگی هم بخشی از نیروها را تامین می نماییم اظهار داشت: ۲۵ هزار نفر هم امسال از راه كنكور سراسری پذیرفته و وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند. تمام توان خویش را در این راستا بكار گرفتیم. وی ادامه داد: اول مهر جشن آخر مدارس خشتی و گلی به جز سیستان و دوم جشن آخر بخاری های نفتی و همینطور اجرای كامل پروژه مهر بخصوص برای در سیل زده ها خواهیم داشت و در كل ایران یك كلاس بدون معلم باقی نخواهد ماند. وی درباره مشكلات ثبت نام مدارس هم اظهار داشت: ۲۴ نوع مدرسه داریم، یك نوع آن مدارس دولتی است. ثبت نام تقاضامحور است، هر دانش آموزی در هر نقطه ای تقاضا دتشته باشد دولت باید پاسخ دهد. یك دانش آموز نداریم كه كلاس برای وی نباشد. اما معتقدیم بهترین مدرسه نزدیكترین مدرسه است. انواع مدارس را داریم. برخی شهریه دارند، برخی آزمون دارند و هركدام شرایط خاص خویش را دارند. روند نظارتی در حال انجام می باشد و بخوبی ثبت نام صورت خواهد گرفت.

1398/04/28
11:42:01
5.0 / 5
4079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین