رایزنی ۲ وزیر درباره زمان برگزاری كنكور سپس سیل اخیر

رایزنی ۲ وزیر درباره زمان برگزاری كنكور سپس سیل اخیر

مدیریت آموزش: قائم مقام وزیر آموزش و پرورش ضمن تاكید بر اینكه تمهیدات لازم پیرامون جبران عقب افتادگی های درسی دانش آموزان در مناطق سیل زده اندیشیده شده است اظهار داشت: خانواده ها نگران درس بچه ها نباشند. ظرف چند روز آینده رایزنی هایی بین وزرای آموزش و پرورش و علوم درباره زمان برگزاری كنكور هم صورت خواهد گرفت.


امیرعلی نعمت الهی در گفت و گو با ایسنا، به نمایش گزارشی از وضعیت مدارس و تحصیل دانش آموزان در مناطق سیل زده پرداخت و اظهار نمود: همكارانم در بیشتر مناطق سیل زده و لطمه دیده در روزهای تعطیلات نوروز، با همت جهادی تلاش كردند تا حد امكان مدارس از روز شنبه آماده گشایش باشند؛ در آق قلا و گمیشان استان گلستان انتقال كانكس ها و میز و نیمكت مورد نیاز را باز انجام دادیم.
وی ادامه داد: اما تاكید موكد ما این است كه حفظ جان دانش آموزان و معلمان اولویت اول آموزش و پرورش و نظام است. بر همین اساس، بنا شد تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس در استان ها و مناطق توسط ستادهای بحران صورت گیرد كه در مناطق مختلف حسب شرایط ابلاغ و اعلام شده است.

غیبت كلاسی دانشجومعلمان تا اختتام هفته موجه است
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مقرر شد غیبت دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان اهل شهرستان های سیل زده فعلاً تا یك هفته، موجه تلقی شود تا بتوانند در شهر خود حضور داشته باشند و دغدغه خانواده هایشان را كمتر كنند؛ از تشكیل كارگروهی در وزارتخانه با دستور وزیر برای پیگیری مسائل سیل آگاهی داد.
نعمت الهی اشاره كرد: به دانش آموزان و خانواده هایشان این اطمینان را می دهم كه اگر وقفه ای هم در مدارس بوجود آمد و ناچار شدیم كلاس های درس را تعطیل نماییم جای نگرانی نیست و حتماً تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد تا با اردوهای جایگزین، افزایش كلاس های درسی و فوق برنامه وقفه یا تعطیلی كلاس های درس را جبران نماییم.


خانواده ها نگران درس فرزندانشان نباشند


وی با اشاره به اینكه قول می دهم آموزش و پرورش در كنار دانش آموزان و معلمان است اظهار داشت: خانواده ها دغدغه نداشته باشند و اجازه بدهند مسئولان مناطق و دست اندركاران ستادهای بحران به كارشان مشغول باشند. علاوه بر اینها یكی از مسائل نگران كننده اهالی شهرستان های مختلف درگیر سیل لطمه روحی و روانی به ویژه برای آنها كه عزیزان شان را از دست داده اند، وجود دارد. سعی كردیم با كمك كانون پرورش فكری بسته های امداد فرهنگی و هنری باز توزیع نماییم. در استان گلستان انجام فعالیت های هنری استمرار می یابد.
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: همین طور در حوزه كتاب، نوشت افزار و كتب دانش آموزان كه در اثر سیل از بین رفته است و قابلیت استفاده ندارد باز تدبیر لازم اندیشیده شد و سازمان پژوهش مكلف شد همه كتب مورد نیاز را فراهم آورد.


جمع آوری كمك های دانش آموزی با همكاری كمیته امداد

سفر وزیر آموزش و پرورش به لرستان و خوزستان


نعمت الهی ضمن اعلام این خبر كه تا اختتام هفته وزیرآموزش و پرورش به اتفاق معاونین و مدیران موثر و ذیربط و كارشناسان مربوطه به منطقه خوزستان و لرستان سفر می كند و از نزدیك مسائل را بررسی و رصد خواهدنمود اظهار داشت: همین طور تصمیم بر این شد كه بتوانیم با كمك كمیته امداد كار مشتركی انجام داده و كمك های دانش آموزی را جمع آوری نماییم كه در حال تدوین سازوكار آن هستیم و بزودی اعلام خواهد شد.
وی درباره میزان خسارات وارده به مدارس اظهار داشت: معاونین وزیر و مسئولان ذیربط در سازمان نوسازی مرتب در مناطق سیل زده حضور می یابند، اما هنوز سیل تمام نشده و آمار دقیقی نداریم.
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مدیران كل استان ها به صورت كامل با ستادهای بحران هماهنگ هستند برای اینكه معتقدیم وحدت مدیریت، علاج كار است اظهار نمود: تمام امكانات و تجهیزات خودرا در حد بضاعت در اختیار سیل زدگان با اولویت فرهنگیان و دانش آموزان قرار دادیم و امیدواریم در یك كار جمعی همه با هم بتوانیم از این مرحله هم عبور نماییم.


رایزنی وزرای علوم و آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری كنكور

درباره زمان برگزاری امتحانات نهایی تصمیم گیری می شود


نعمت الهی اشاره كرد كه تاكید موكد ما به خانواده ها این است كه نگران درس بچه ها نباشند. ظرف چند روز آینده رایزنی هایی بین وزرای آموزش و پرورش و علوم درباره زمان برگزاری كنكور هم صورت خواهد گرفت.
وی درباره احتمال جابجایی تاریخ امتحانات نهایی باز اظهار داشت: هنوز منتظر گزارش های نهایی ستاد بحران و مدیران كل آموزش و پرورش هستیم تا بتوانیم درباره چگونگی برگزاری امتحانات نهایی تصمیم گیری نماییم.1398/01/19
14:50:10
5.0 / 5
4232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین