۲۲ اسفند آخرین مهلت ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو فناوری

۲۲ اسفند آخرین مهلت ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو فناوری

به گزارش مدیریت آموزش ثبت نام در المپیاد دانش آموزی نانو كه در اردیبهشت ماه سال ۹۸ برگزار می گردد تا ۲۲ اسفند ماه جاری ادامه دارد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو رقابتی است كه به صورت همزمان به صورت نظریه و عملی كه همه مباحث اصلی مطرح در علوم و فناوری نانو را در برمی گیرد، دانش آموزان را مورد ارزیابی قرار می دهد. تا كنون ۹ دوره المپیاد دانش آموزی نانو در كشور برگزار شده است.
این رقابت در دو مرحله به صورت برگزاری یك آزمون نظریه در سطح كشور و در مرحله دوم، برگزاری یك اردوی علمی برای برگزیدگان مرحله اول برگزار می گردد و برگزیدگان نهایی با عنایت به آزمون های مرحله دوم معرفی خواهند شد.
شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی، كمك به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در زمینه فناوری نانو و كمك به پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در آموزش پایه نانو همچون اهداف این رقابت علمی در حوزه نانو است.
المپیاد دانش آموزی نانو امسال برای نخستین بار با همكاری و نظارت مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان برگزار می گردد.
دانش آموزان علاقه مند به شركت در این رقابت كه تابحال موفق به ثبت نام در این دوره از المپیاد نانو نشده اند، می توانند از ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه با رجوع به سامانه ثبت نام باشگاه نانو به نشانی www.nanoclub.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. ثبت نام به دو صورت انفرادی و گروهی (توسط نهادهای ترویجی) انجام می شود.
مرحله اول المپیاد دانش آموزی نانو، اردیبهشت ۱۳۹۸ به صورت همزمان در سراسر كشور و در چارچوب یك آزمون كتبی با سوالات تستی انجام می شود. مرحله دوم هم در چارچوب یك آزمون كتبی، تیرماه ۱۳۹۸ برگزار می شود. مرحله سوم هم با حضور افرادی كه موفق به كسب حدنصاب نمره مرحله دوم شوند، در چارچوب یك اردوی علمی، آموزشی و رقابتی، دهه اول شهریور ماه ۱۳۹۸ برگزار می شود.
دانش آموزان پایه های نهم، دهم و یازدهم و پیش دانشگاهی مجاز به شركت در آزمون مرحله اول المپیاد دانش آموزی نانو هستند. این مرحله سوالات تستی ۴ گزینه ای است كه برای پاسخ های غلط، نمره منفی در نظر گرفته شده است.
آزمون مرحله دوم این المپیاد هم شامل ۲۰ سوال تستی و ۴ سوال تشریحی و در محورهای نانو فیزیك، نانو شیمی، نانو زیست فناوری و شبیه سازی است. محتوای سوالات در این چهار محور را مباحث مبانی نانو، روش های سنتز، روش های مشخصه یابی و كاربردهای فناوری نانو تشكیل می دهد.
مرحله عملی المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو در تابستان هر سال در چارچوب یك اردوی عملی- آموزشی ۱۰ تا ۱۵ روزه برای برگزیدگان كشوری در یك مركز معتبر علمی-پژوهشی برگزار می گردد. در این مرحله، دانش آموزان ضمن فراگیری روش های ساخت و كاربرد نانو مواد در آزمایشگاه و شركت در كارگاه های شبیه سازی نانو، از مراكز فعال كشور در حوزه فناوری نانو هم بازدید می كنند. در انتها دانش آموزان برای كسب مدال طلا، نقره و برنز در یك آزمون با هم به رقابت می پردازند.
آزمون این مرحله در دو بخش سوالات كتبی و عرضه دستاوردهای علمی در چارچوب مقاله علمی و عرضه شفاهی با حضور داوران متخصص علوم و فناوری نانو برگزار می گردد.1397/12/18
15:21:06
5.0 / 5
4491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین