تخریب و بازسازی حدود ۶۵ هزار كلاس درس غیرمستحكم بعد از انقلاب

تخریب و بازسازی حدود ۶۵ هزار كلاس درس غیرمستحكم بعد از انقلاب

به گزارش مدیریت آموزش تخریب و بازسازی ۶۴ هزار و ۷۹۷ كلاس درس غیرمستحكم و غیر استاندارد همچون دستاوردهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در چهل ساله انقلاب اسلامی است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور، تخریب و بازسازی ۶۴ هزار و ۷۹۷ باب كلاس درس را در چهار دهه اخیر را همچون دستاوردهای انقلاب در چهل سالگی اعلام نمود.

بر طبق این گزارش؛ تأمین امنیت دانش آموزان بعنوان آینده سازان نظام اسلامی، حفظ سرمایه های ملی كشور، استفاده از ساختمان های مدارس بعنوان مراكز مدیریت بحران زلزله، افزایش عمر مفید ساختمان های مدارس و نوسازی و بهسازی تأسیسات برقی و مكانیكی در مدارس فرسوده همچون اهداف اجرای طرح تخریب و بازسازی كلاس های درس غیر مستحكم و غیر استاندارد در چهل ساله اخیر بوده است.
طبق گزارش این سازمان، وجود دانش آموزان بعنوان سرمایه های انسانی و آینده سازان كشور، لزوم پیشگیری از تلفات سنگین و غیرقابل جبران در هنگام حوادث همچون زلزله، پیشگیری از جریحه دار شدن احساسات جامعه در اثر اتفاقات و وجود مدرسه بعنوان پایگاهی و مأمنی مطمئن در زمان وقوع حوادث، اجرای طرح بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی را ضروری می سازد.
در بخشی از این گزارش با عنوان معرفی وضعیت موجود آمده است؛ در سال ۱۳۸۵ مبلغ ۴ میلیارد دلار برای تخریب و بازسازی مدارس غیراستاندارد و مقاوم سازی مدارس نامستحكم به تصویب رسید.
بر طبق این گزارش، در خلال یك دهه گذشته، مجموع كلاس های مقاوم سازی شده در كشور بالغ بر ۳۰ هزار و ۴۶۰ كلاس با مجموع حدود ۲ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۳۷۳ مترمربع بوده است كه نشان از عزم جدی این سازمان در تأمین امنیت دانش آموزان و حفظ سرمایه های كشور دارد. بیشترین میزان كلاس های مقاوم سازی در سال ۱۳۹۱ با حدود ۸۴۸۲ كلاس و مساحت در حدود ۶۷۱ هزار و ۹۴۰ مترمربع و پایین ترین میزان آن در ابتدای طرح با حدود ۲۲۳ كلاس و حدود ۲۴ هزار و ۷۲۶ مترمربع بوده است.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، شایان ذكر است؛ تخریب و بازسازی یكی از مهمترین بخش هایی است كه از برنامه چهارم توسعه به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس واگذار شده است تا بتواند اهداف كلان ابتدای طرح را اجرایی سازد.
بر این اساس تعداد كلاس های تخریب و بازسازی شده در كشور از آغاز طرح بالغ بر ۶۴ هزار و ۷۹۷ كلاس با زیربنایی بالغ بر ۸ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۴۷۹ متر مربع بوده است. بیشترین میزان تخریب و بازسازی با حدود ۱۵ هزار و ۱۸۳ كلاس درس و زیربنایی بالغ بر ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۹۲۳ مترمربع مربوط به سال ۱۳۸۷ بوده است.1397/11/08
17:00:28
5.0 / 5
4080
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین