50 درصد زنان كارمند كشور در آموزش و پرورش شاغلند

50 درصد زنان كارمند كشور در آموزش و پرورش شاغلند

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل دفتر امور زنان وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت كه انتصابات زنان برحسب شایستگی باشد و هرچند هم اكنون این انتصابات كند است اما امیدواریم سرعت بیشتری بگیرد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، فرحناز مینایی پور در دومین روز از گردهمایی مشترك اعضای شورای معاونان و مدیران كل آموزش وپرورش استان های كشور در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار نمود: در كشور یك میلیون زن كارمند داریم كه ۵۰۰هزار تن در آموزش وپرورش مشغول به خدمت هستند و۷میلیون دختر دانش آموز مشغول به تحصیل در مدارس آموزش وپرورش می باشند كه این آمار نشانگر وجود حوزه وسیعی از حضور زنان در وزارت آموزش وپرورش است.
مدیركل دفتر امور زنان خاطرنشان كرد: در آموزش وپرورش جایگاه ساختاری مشاوره امور بانوان در ادارات تنزل پیداكرده است و خوشبختانه مدیران كل به این حوزه بعنوان مشاوران خود در فعالیت های آموزشی و پرورشی نگاه می كنند و اگر مدیركل میدان عمل به مشاوره امور بانوان بدهد، این افراد می توانند یقیناً عملكرد خوبی در این حوزه داشته باشند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: مدیران كل استانی توجه داشته باشند كه انتصابات زنان برحسب شایستگی باشد و هرچند هم اكنون این حركت نماید است اما امیدواریم تندتر شود.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مدیركل دفتر امور زنان تصریح كرد: در بودجه برای دفتر امور زنان اعتبار اندكی دیده شده است كه حتی برای انجام چند طرح با مشكل روبرو می باشیم و از مدیران كل استان ها می خواهیم كه از درآمدهای اختصاصی استان سهمی در اختیار این حوزه قرار بگیرد.
مینایی پور با اشاره به بخشنامه ورزشی كه به استان ها ابلاغ گردیده است، اظهار نمود: بر مبنای بخشنامه ارسالی و تاكید وزیر آموزش وپرورش، سه روز در هفته روزی یك ساعت برای فعالیت های ورزشی بانوان همكار در ادارات آموزش وپرورش در نظر گرفته شود.1397/10/13
14:15:27
5.0 / 5
4439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین