مقاومت آموزش و پرورش در مقابل مشاركت خانواده ها

مقاومت آموزش و پرورش در مقابل مشاركت خانواده ها

به گزارش مدیریت آموزش مدیركل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینكه در سند تحول بنیادین تاكید شده است كه خانواده باید در سیاست گذاری ها، تدوین برنامه ها و اجرای آنها مشاركت داشته باشند اظهار داشت: این مشاركت در سطح مدرسه وجود دارد و هم اكنون به همان سطح هم محدودشده است، اما تلاش می نماییم آنرا در كلیت آموزش و پروش گسترش دهیم.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، نورعلی عباسپور در نشست مشترك با منتخبین شوراهای انجمن اولیا و مربیان استان ها كه قبل از ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به اهمیت مشاركت و حضور اولیای دانش آموزان در فرایند تعلیم و تربیت اظهار نمود: برنامه های تحولی آموزش وپرورش با حضور اولیاء امكان پذیر است و در همین راستا وزیر آموزش وپرورش بسیار به ذی نفعان نظام آموزشی اهمیت می دهد و تاكید دارد بستر لازم را برای مشاركت خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت فراهم نماییم.
وی ادامه داد: آموزش وپرورش لایه سختی دارد كه در مقابل مشاركت مقاومت می كند و تلاش های زیادی هم انجام شده است كه این لایه شكسته شود، اما مجموع قوانین و مقررات آن چنان با مشاركت سازگاری ندارد.
مدیركل انجمن اولیاء و مربیان بابیان اینكه باید مسیری پیدا شود تا موانع مشاركت برطرف شود، اشاره كرد: در حوزه آموزش وپرورش باید برای ذی نفعان محیط مشاركت فراهم گردد و این نگاه از طرف وزیر و معاونان وی وجود دارد و می خواهند برنامه ها از راه مشاركت پیش رود.
عباسپور درانتها اظهار داشت: در سند تحول بنیادین تاكید شده است كه خانواده باید در سیاست گذاری ها، تدوین برنامه ها و اجرای آنها مشاركت داشته باشند و این مشاركت در سطح مدرسه وجود دارد و هم اكنون به همان سطح هم محدودشده است، اما تلاش می نماییم كه این مشاركت را در كلیت آموزش و پروش گسترش دهیم.
1397/10/09
15:26:44
5.0 / 5
4246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین