از دستگیری فراخوان دهندگان اعتصاب تا جان هایی كه با الكل می پرد

از دستگیری فراخوان دهندگان اعتصاب تا جان هایی كه با الكل می پرد

مدیریت آموزش: جان هایی كه با الكل می پرد، دستگیری تعدادی از فراخوان دهندگان اعتصاب، چهار استان ركورد خشكسالی را زدند، افزایش شمار فوتی های مصرف الكل، سكوت قانون در برابر مخدرهای جدید، كاهش ۶۰ ساعت از زمان آموزش در دوره دوم ابتدایی و متوسطه اول و... همچون مهمترین اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی امروز دوشنبه (۹ شهریور) بیش از ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آن ها در ادامه آمده است:


جزئیات برگزاری مراسم «روز تهران»/ «تهران ایرانیان» در ۱۴ مهر ماه برگزار می شود
عضو شورای شهر تهران برنامه های روز تهران كه با شعار "تهرانِ ایرانیان" برگزار می گردد را شرح داد.
احمد مسجدجامعی در گفت وگو با ایسنا، با تشریح جزئیات جلسه بامداد امروز اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری تهران پیرامون برگزاری هر چه باشكوه تر روز تهران در (۱۴ مهر ماه) اظهار داشت: در این جلسه اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری، شجاع پوریان معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری، ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی، بزرگیان مدیر كل میراث تهران، مهرشاد كاظمی مدیركل ارشاد تهران، كریمی رئیس مركز ارتباطات شهرداری، علی اعطا سخنگوی شورا و... حضور داشتند.


ارسال پرونده تخلف ۱۳ مأمور انضباط شهری به كمیته تخلفات شهربان
مدیرعامل شهربان شهرداری تهران از ارسال پرونده تخلف ۱۳ مأمور انضباط شهری به كمیته تخلفات شهربان اطلاع داد.
سید امیر فتاحیان در گفت وگو با ایسنا، گفت: در جهت ارتقای سطح سلامت اداری، مدیریت عادلانه منابع انسانی و حفظ حقوق شهروندی، مأموران قانونمدار و پاكدست انضباط شهری تشویق می شوند و با مأموران متخلف انضباط شهری برخورد قانونی صورت می گیرد.


سكوت قانون در برابر مخدرهای جدید
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن تشریح آخرین وضعیت اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدرگفت: گاهی قاچاقچیان برای فرار از اشدّ مجازات قاچاق مواد مخدر، از محموله های كمتر از ۵۰ كیلوگرم استفاده می نمایند بنابراین باید بر«كیفیت» قاچاق ماده مخدر به جای «كمیت» آن توجه كرد.
پرویز افشار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین روند اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: هم اكنون اتفاقی برای تغییر قانون نیافتاده است. به این صورت كه تغییر قانون مبازره با مواد مخدر در دست بررسی می باشد و كلیت قانون باید در مرجع تخصصی خودش، یعنی در مجمع تشخیص مصلحت نظام یا مجلس شورای اسلامی بررسی شود، اما ماده واحده ای كه بنا به تصویب مجلس شورای اسلامی تغییر نمود، مجازات اعدام برای جرائم مربوط به مواد مخدر را محدود كرده و میزان قاچاق مواد مخدر را هم تغییر داد.


شاخ های اینستاگرام؛ شخصیت های اجتماعی یا ضداجتماعی؟
"شاخ اینستاگرام" صفتی كه خیلی از كاربران ایرانی علاقه مند به این شبكه از آن استفاده می كنند؛ كاربرانی كه با بالا بردن تعداد فالوورها و اشتراك پست های اجتماعی و یا ضد اجتماعی علاقه مند هستند رفتارشان مورد تمجید و یا انتقاد افكار عمومی قرار گیرد و اینگونه در جامعه دیده شده و اصطلاحا «شاخ» شوند.
در همین راستا محمدرضا ایمانی، روانشناس در گفت وگو با ایسنا، اعتقاد دارد شاخ های اینستاگرام افرادی هستند كه استعدادهای آنها در دوران كودكی و یا نوجوانی به جای تایید شدن از جانب خانواده همیشه سركوب شده كه در بزرگسالی آن را به شكل نامطلوبی در فضای مجازی تخلیه می كنند.


تهدید الكل های دست ساز و عوارض جبران ناپذیر آنها
به دنبال انتشار خبر فوت چندین نفر به علت مصرف مشروبات الكلی دست ساز و تقلبی در كشور، دبیر ستاد مركز اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو، چگونگی بروز مسمومیت با الكل و علائم و عوارض آن را شرح داد.
دكتر یسنا به منش در گفت وگو با ایسنا، درباره مسمومیت با الكل، با اشاره به اینكه الكل (اتانول یا الكل اتیلیك) یكی از مهم ترین مواد مورد سوءمصرف در جهان است، اظهار داشت: اتانول موجود در مشروبات الكلی كه بعنوان یك عامل تضعیف كننده سیستم عصبی تلقی می شود، از تخمیر قند موجود در میوه ها و غلات تولید می گردد. ازاین رو اگر فردی مقادیر بالایی از الكل را در زمان كوتاهی مصرف كند، امكان دارد دچار عوارض حاد مصرف الكل شود كه بسته به میزان مصرف و شرایط فیزیكی فرد مصرف كننده متفاوت می باشد.


۴۲ فوتی و مرگ مغزی به علت مسمومیت الكلی/خانم ۱۹ ساله، جوان ترین فوتی
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن ارائه آمار و ارقام مصرف الكل در جهان و ایران، عوارض و تبعات آن بر سلامت را شرح داد.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در بخش نخست نشست خبری این هفته خود، مصرف الكل را عامل خطر مبتلا شدن به بیش از ۲۰۰ بیماری، اختلال و جراحت خواند و اظهار داشت: اختلالات عصبی و روانپزشكی هم از عوارض الكل است كه شایع ترین این اختلالات اعتیاد و وابستگی به الكل است. مصرف الكل در تولید سایر اختلالات روان پزشكی مانند افسردگی و اضطراب هم نقش دارد.


كاهش ۶۰ ساعت از زمان آموزش در دوره دوم ابتدایی و متوسطه اول
سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اجرای برنامه ویژه مدارس اظهار داشت: ۶۰ ساعت از زمان آموزش در طول یك سال كاهش و به این برنامه اختصاص داده می شود.
حیدر تورانی در گفت وگو با ایسنا، درباره برنامه وزارت آموزش و پرورش برای كاهش دو ساعته برنامه درسی و اختصاص این زمان به معلمان برای فعالیت های جنبی و مهارتی اظهار نمود: از این طرح تحت عنوان «برنامه ویژه مدارس» نام برده می گردد و مقرر است از همین ماه به صورت داوطلبانه در بعضی مدارس اجرا شود.


شرط دیدار حضوری با وزیر آموزش و پرورش
مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش طی اطلاعیه ای چگونگی دیدار متقاضیان با وزیر آموزش وپرورش را اعلام نمود.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، بر این اساس، متقاضیان درخواست دیدار با وزیر آموزش وپرورش می توانند درخواست خویش را بر مبنای فرم الف تكمیل كرده و با عرضه مستندات لازم، نسخه ای از آن را به پست الكترونیك (ایمیل) didar@medu.ir ارسال نمایند تا بعد از بررسی و تائید كارشناسان ذی ربط، هماهنگی های لازم جهت ملاقات حضوری با وزیر آموزش وپرورش به عمل آید.


۴ استان ركورد خشكسالی را زدند
رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در آخرین گزارش مربوط به خشكسالی، وضعیت ایران را از لحاظ مساحت و جمعیت تحت تاثیر خشكسالی شرح داد و نسبت به خشكسالی های بلند مدت در بعضی استان ها همچون قم، كهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و چهارمحال و بختیاری اخطار داد.
صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت خشكسالی كشور در بازه طولانی مدت اظهار نمود: بر مبنای شاخص SPEI ده ساله حدود ۹۷ درصد مساحت ایران درگیر درجات مختلف خشكسالی است. بررسی های نشان داده است كه از این میزان، ۴.۶ درصد خشكسالی ضعیف، ۲۲ درصد خشكسالی متوسط، ۵۴ خشكسالی شدید و ۱۷.۲ خشكسالی بسیار شدید می باشد.


هوای تهران سالم است/ كاهش دمای هوا در پایتخت
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به سالم بودن هوای تهران در نهمین روز مهر ماه، از كاهش دمای هوای پایتخت اطلاع داد.
حسین شهبازی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۹ مهر) است، اظهار نمود: در این روز برای برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می رود.


جان هایی كه با الكل می پرد + نمودار
خبر اخیر «مسمومیت و مرگ با الكل» كمتر از یك هفته است كه در تیتر اخبار رسانه های مختلف جا خوش كرده و هر ساعت به تعداد افرادی كه نامشان در «فهرست مرگ» می نشیند، افزوده می گردد. قربانیانی كه مرگشان به شكل مستقیم با مصرف الكل ارتباط دارد، اما، تنها همین چندنفری كه در ایام اخیر جانشان را بر اثر استفاده از مشروبات الكلی دست ساز و مسموم از دست داده یا مرگ مغزی شده اند، نیستند، آمارها نشان داده است كه در دو سال و نیم گذشته دست كم ۳۴۳ نفر به علت مصرف الكل در ایران جانشان را از دست داده اند.
به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، علائم مسمومیت با الكل، بسته به مقاومت بدنی و میزان مصرف از یك تا ۲۴ ساعت بعد از مصرف خویش را نشان داده است و فرد مصرف كننده با علائمی چون اختلال در حركت و راه رفتن، سرگیجه، تهوع و استفراغ، تحریك پذیری، افزایش فشار خون، گُرگرفتگی، رفتارهای تهاجمی و... روبه رو می شود، با گذشت زمان كم كم مردمك های چشم توان تمركز خویش را از دست داده و فرد دچار بیهوشی و اختلال حواس می گردد و اگر این روند ادامه پیدا كند، علاوه بر بیهوشی با افزایش تپش قلب، امكان سكته و مرگ مغزی هم وجود دارد.


افزایش شمار فوتی های مصرف الكل به ۳۱ نفر
سخنگوی سازمان اورژانس كشور از افزایش آمار مسمومین و شمار فوتی های ناشی از مصرف الكل در كشور اطلاع داد.
مجتبی خالدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: طبق آخرین استعلام سازمان اورژانس كشور از مراكز درمانی، تعداد كل مسمومین مصرف الكل در كشور به ۳۷۱ نفر رسید كه از این تعداد ۳۱ نفر فوت و ۱۶۷ نفر ترخیص و ۱۷۳ نفر همچنان بستری هستند.دستگیری تعدادی از فراخوان دهندگان اعتصاب

سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی درباره فراخوان های صادر شده از جانب برخی گروه های ضد انقلاب برای اعتصاب و تحریك بازاریان و... اظهار نمود: بازاریان عزیز همواره مدافع انقلاب و جمهوری اسلامی ایران بوده اند و این عزیزان به هیچ عنوان حاضر به ایجاد مشكل برای مردم و هموطنان خود نیستند.
فرمانده ناجا با اشاره به اینكه در پیگیری های پلیس مشخص شد كه اغلب این گروه ها در خارج از كشور هدایت شده و در فضای مجازی اقداماتی را انجام می دهند، اظهار داشت: با اقدامات پلیس بعضی از این گروه ها شناسایی شده و آنها كه در داخل كشور بودند، دستگیر شدند كه برخوردهای لازم هم با آنها صورت گرفت.
وی ابراز امیدواری كرد كه با همكاری اصناف و تمامی شهروندان مشكلات كنترل و حل و فصل شود.

به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
جان هایی كه با الكل می پرد + نمودار
افزایش شمار فوتی های مصرف الكل به ۳۱ نفر
دستگیری تعدادی از فراخوان دهندگان اعتصاب
۴۲ فوتی و مرگ مغزی به علت مسمومیت الكلی/خانم ۱۹ ساله، جوان ترین فوتی
۴ استان ركورد خشكسالی را زدند
1397/07/10
15:29:55
5.0 / 5
5113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین