مدیركل حمایت های اجتماعی كمیته امداد اعلام كرد

توزیع بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان، پرداخت هزینه ثبت نام كتب درسی

توزیع بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان، پرداخت هزینه ثبت نام كتب درسی

مدیریت آموزش: مدیركل حمایت های اجتماعی كمیته امداد امام خمینی (ره) كشور از توزیع بسته های لوازم التحریر بین همه دانش آموزان تحت پوشش این نهاد، تا پیش از شروع سال تحصیلی اطلاع داد.


مجید زارع فرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه حدود ۳۱۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند، اظهار داشت: این افراد در مناطق محروم یا عادی ساكن هستند و مقرر است بین همه دانش آموزان تحت پوشش یك بسته لوازم التحریر به ارزش ۱۰۰ هزار تومان توزیع شود كه شامل بیش از ۲۰ قلم لوازم التحریر مانند كیف، دفتر و... است. این اقلام در دو نوع بسته متفاوت برای مقطع ابتدایی و متوسطه و متناسب با نیازهایشان طراحی شده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: نیمی از اعتبار مورد نیاز برای بسته لوازم التحریر دانش آموزان تحت پوشش از محل منابع كمیته امداد كشوری تامین شده و نیمی دیگر هم از محل درآمدها، جشن عاطفه ها، كمك حامیان و خیرین هر استان تأمین می گردد. در ۱۴ استان محروم كشور برای ۵۰ هزار تومان اعتبار مورد نیاز برای هر بسته با بخش محرومیت زدایی سپاه و خیریه حضرت رقیه (س) هماهنگ شده و آنها مسئولیت تهیه حدود ۵۰ هزار بسته برای این مناطق را برعهده گرفته اند. چراكه ممكن بود در این مناطق مشاركت مردمی به میزان كمتری باشد و بدین سان با بخش محرومیت زدایی سپاه تفاهمی امضاء شد. بدین سان نیازی نیست در این استان ها از مشاركت كمیته امداد استان و خیرین برای تهیه اعتبار مورد نیاز بسته ها استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه بسته های لوازم التحریر دانش آموزان تحت پوشش كمیته امداد در حال توزیع است، اظهار نمود: تاكید ما این است كه تا پیش از بازگشایی مدارس این بسته ها بهدست دانش آموزان برسد و كالاهای تهیه شده حتما باید از اجناس ایرانی و با كیفیت باشند.
زارع فرد در ادامه از پرداخت هزینه ثبت نام كتب درسی دانش آموزان تحت پوشش اطلاع داد و اظهار داشت: مبلغی در حدود ۳۰ هزار تومان بابت هزینه ثبت نام كتب درسی هم به استان ها پرداخت كردیم كه شامل حال همه ۳۱۰ هزار دانش آموز تحت پوشش می گردد و به حساب سرپرست آنها واریز می گردد.
ایشان در ادامه توضیح داد: در بعضی از استان ها به علت هم افزایی و تعداد زیاد خیرین، ارزش بسته های لوازم التحریر در مقطع دبستان به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان و در مقطع متوسطه تا ۲۵۰ هزار تومان افزایش پیدا كرد. استان هایی كه درآمد آنها بیشتر است مجاز هستند تا ضمن دریافت مجوز نسبت به افزایش مبلغ عرضه این خدمات به افراد تحت پوشش اقدام نمایند. همینطور برخی از استان ها با مراكز مختلف مثل آستان قدس، مركز اوقاف و مجموعه مراكز نیكوكاری و خیریه ها قراردادی بستند و برای تهیه بسته لوازم التحریر بین آنها و كمیته امداد هم افزایی صورت گرفت. حدود ۲۵ میلیارد اعتبار به استان ها فرستاده شده كه ۹.۵ میلیارد ویژه مناطق محروم بوده است.1397/06/13
16:49:46
5.0 / 5
4518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین