رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس كشور خبرداد

وجود ۹۸۷ كلاس خشتی و گلی در كشور، تخریب و بازسازی این مدارس تا آخر سال تحصیلی ۹۸

وجود ۹۸۷ كلاس خشتی و گلی در كشور، تخریب و بازسازی این مدارس تا آخر سال تحصیلی ۹۸

مدیریت آموزش: رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس كشور با اشاره به اهمیت بررسی مبحث مدارس خشتی و گلی در كشور، اظهار داشت: حدود ۹۸۷ كلاس خشتی و گلی در كشور وجود دارد و طبق برنامه ریزی ها، این مدارس تا آخر سال تحصیلی پیش رو، تخریب و بازسازی و مدارس مناسبی جایگزین آن می گردد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، مهرالله رخشانی مهر با بیان این كه مدارس خشتی و گلی مدرسه ای است كه با خشت و گل ساخته می گردد و هر لحظه امكان ریزش آن بر سر دانش آموزان وجود دارد، اظهار داشت: در اغلب نقاط كشور، مدارس خشتی نداریم بلكه مدارس سنگی وجود دارد و از این رو در این تعریف با همكاران اختلاف نظر داریم؛ چون كه برخی مدارس سنگی، كپری و كانكسی را هم جزو خشتی می پندارند.

وی با بیان این كه برای رفع مشكل مدارس خشتی و گلی حدود ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز است، بیان كرد: اعتبار لازم برای بازسازی مدارس خشتی و گلی تامین و حدود ۱۰۰ درصد اعتبارات برای این اقدام تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس كشور با بیان این كه امسال با برنامه ریزی های انجام گرفته، پیش بینی شده بیش از هفت هزار كلاس تحویل وزارت آموزش و پرورش شود، اظهار نمود: این تعداد نسبت به كلاس های تحویل داده شده سال گذشته، ۴۰ درصد افزایش یافته است.

وی توسعه خرید تجهیزات مدارس را جزو اولویت های سازمان نوسازی و تجهیز مدارس كشور اعلام نمود و اظهار داشت: تجهیز مدارس و فضاهای آموزش جزو الزامات آموزشی افراد است، امسال نسبت به سال گذشته، تجهیزات بیشتری را در مدارس خواهیم داشت تا معلمان و دانش آموزان با خیال راحت در كلاس ها حضور یابند.

رخشانی مهر بیان كرد: سازمان نوسازی و تجهیز مدارس كشور برای مهرسال جدید برنامه های خوبی تبیین كرده است.

وی با بیان این كه ساخت مدارس با معماری سنتی و اسلامی جزو برنامه های سازمان نوسازی مدارس كشور است، اظهار داشت: مدارس به سمت رویكرد نوین ولی با معماری ایرانی، اسلامی حركت می كند.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس كشور با بیان این كه سازمان ملزم شده تا تعدادی از مدارس مجتمع كه نیمه تمام مانده را به بهره برداری برساند، اضافه كرد: مبحث اصلی جلسه امروز همین بررسی مدارس مجتمع، خشتی و گلی است.
1397/05/19
00:05:59
5.0 / 5
4905
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین