امام جمعه یزد تاكید كرد:

ضرورت پیگیری سریع مبحث مرگ دانش آموزان یزدی در گرجستان

ضرورت پیگیری سریع مبحث مرگ دانش آموزان یزدی در گرجستان

مدیریت آموزش: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در ارتباط با كشته شدن دو دانش آموز یزدی در گرجستان بر لزوم پیگیری این مورد با سرعت و قاطعیت تاكید نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» در تماس تلفنی با «مسعود شریعتی» مدیركل ورزش و جوانان استان یزد، پیگیر وضعیت دانش آموزان یزدی حاضر در گرجستان شد.
وی در این تماس خواهان جدیت و سرعت در پیگیری های مسئولان استان شد و بر لزوم پیشگیری از چنین مسائلی در آینده تصریح كرد و افزود: این حادثه سبب ناراحتی همه مردم یزد شد و مرگ این دانش آموزان را به خانواده های آنها تسلیت عرض می كنم.
مسعود شریعتی، مدیركل ورزش و جوانان استان یزد هم در این تماس با اشاره به اینكه این گروه هیچ مجوزی برای اعزام دانش آموزان به خارج از كشور نگرفته بود خاطرنشان كرد: این اردو به هیچ عنوان ورزشی نبوده و استانداردهای لازم هم برای اعزام دانش آموزان را رعایت نكرده بودند.
وی با تاكید بر این كه قبل از اعزام اطلاعی از این سفر وجود نداشت بیان كرد: به محض دریافت خبری در ارتباط با این مورد بررسی وضعیت دانش آموزان شروع شد و با جدیت دنبال این مورد هستیم. دادستانی استان یزد هم به این مورد وارد شده و الان در حال پیگیری مبحث است تا اطلاعات كامل و مناسبی از این پرونده برای تصمیم گیری به دست آید.
پیش از این علی اكبر شمس، دادستان عمومی و انقلاب یزد در این رابطه ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده های داغدار این حادثه، اظهار داشته بود: با توجه به وصول گزارشی در خصوص اعزام تعدادی از نوجوانان استان از استان یزد به كشور گرجستان تحت عنوان اردوی آمادگی فوتبال كه منجر به غرق شدگی و فوت دو نوجوان شد، مراتب جهت بررسی دقیق ابعاد این مسئله در دستور كار قرار گرفت.
وی اظهار نمود: لازم است مبحث از جنبه عمومی جرم مورد بررسی قرار گیرد و در مورد تخلفات و ارتكاب احتمالی جرم در مبحث ارز هم تحقیقات دقیق صورت گیرد.
این مقام قضایی در دستور خود به معاون دادسرای یزد، تاكید كرد: باید با ارجاع پرونده به احدی از بازپرسان با سابقه و اعمال نظارت قانونی، در كوتاه ترین زمان ممكن از دست اندكاران ورزش استان و همینطور متولیان اعزام این دانش آموزان به خارج از كشور تحقیق لازم صورت گیرد و متخلفین و مجرمین احتمالی در هر رده و جایگاهی مورد تعقیب قرار گیرند. همینطور در مورد جنبه خصوصی جرم با دعوت و تحقیق از اولیاء دم نوجوانان در صورت اعلام شكایت با یافتن مسیر قانونی و در چهارچوب مقررات قانون مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی كیفری هم باید اقدام قانونی معمول شود.
بعد از دستور دادستان عمومی و انقلاب یزد در خصوص بررسی دقیق ابعاد این مسئله، اولیاء دم نوجوانان فوت شده و تنی چند از نوجوانان بازگشته از این سفر و مدیر كل ورزش و جوانان استان به دادسرا احضار و مراتب مورد بررسی قرار گرفت. بر همین مبنا مشخص شد پیش از مبادرت به این اردو با هیچ یك از نهادهای مسئول در استان هماهنگی صورت نگرفته و 12 نوجوان 13ساله فراگیر باشگاه ورزشی صرفاً همراه با یك زوج و دو فرزندشان به این سفر برده شده اند و علاوه بر دریافت ارز دولتی، مبالغی هم از والدین این نوجوانان تحت عناوین مختلف دریافت شده است. پیرامون این حادثه تلخ یكی از رسانه ها هم مبادرت به شایعه پراكنی و انتشار مطالب غیرواقع كرده بود كه توسط ضابطین قضایی به دادسرا دعوت و اقدام قانونی صورت گرفت.
1397/05/18
19:15:28
5.0 / 5
4463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین