معاون رییس جمهور:

تعطیلات زمستانی هنوز تصویب نشده است

تعطیلات زمستانی هنوز تصویب نشده است

مدیریت آموزش: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كه چند روز پیش از موافقت وزارت آموزش و پرورش با اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس اطلاع داده بود، اینك اعلام نمود: این طرح باید به تصویب هیأت دولت برسد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، طرح تعطیلات زمستانی به انگیزه سبك شدن بار سفر در نوروز و توزیع گردشگری، سال 92 از جانب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هیات دولت داده شد كه در این سال ها همواره با مقاومت وزارت آموزش و پرورش و مخالفت هایی روبرو بود و بلاتكلیف مانده بود، تا این كه در سال ۹۵ با آلودگی های پی به دنبال هوا و تعطیلی مدارس در زمستان، هیات دولت تشكیل كارگروه كاهش آلودگی هوای كلانشهرها را با اصلاح طرح تقویم آموزشی كشور، پیشنهاد كرد و همزمان هم لایحه «لغو قانون بازگشایی مدارس در اول مهرماه» را با قید دو فوریت برای طرح مجلس تصویب كرد تا وزارت آموزش و پرورش هم طرح «تقویم جدید آموزشی كشور» را با رویكرد افزایش كارآیی و بهره وری سیستم آموزشی توأم با حفظ سلامت جشم و روان دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و توزیع تعطیلات مدارس در طول سال با عنایت به خصوصیات اقلیم مناطق مختلف كشور تهیه نماید و بعد از تایید در آن كارگروه برای تصویب به هیأت وزیران ارائه نماید.
با آن كه طرح تقویم آموزشی، سال قبل از جانب مجلس رد شد، اما به نظر می رسد با انعطاف وزارت آموزش و پرورش و پیگیری مصرانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف حمایت و توزیع سفر و همینطور سازمان محیط زیست به انگیزه كاهش آلایندگی ها، این طرح به شكل دیگری در دولت درحال پیشروی است. هرچند كه گفته شده پرونده این طرح هم در مجلس كاملا بسته نشده است.
علی اصغر مونسان ـ معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ اواخر هفته گذشته اعلام نمود كه قرار است تغییراتی در تقویم آموزشی كشور تولید شود تا مدارس دو هفته در زمستان تعطیل شوند.
او اظهار داشته بود: برپایه توافق با آموزش و پرورش مدارس از ۱۵ شهریور كار خویش را آغاز می كنند و در نیمه دوم دی ماه ۱۵ روز تعطیلات برای دانش آموزان در نظر می گیرند.
مونسان اما در اظهارنظر تازه ای تصریح كرد: طرح تعطیلات زمستانی (كه در جهت طرح تقویم آموزشی است) مبحث بزرگ و پیچیده ای نیست، اما باید در هیات دولت تصویب شود.
او كه در یكی از بخش های خبری تلویزیون در این باره توضیح می داد، اظهار نمود: طرح تعطیلات زمستانی دانش آموزان مبحث مهمی است كه می تواند منابع و منافع بسیار زیادی برای كل كشور و بویژه مناطق مركزی و جنوبی به همراه داشته باشد.
به قول مونسان، تولید اشتغال، درآمد و رونق بازار همچون مهم ترین عواید اجرای این طرح است. با اجرای طرح تعطیلات زمستانی، گردشگری كشور بعد از تعطیلات نوروز دوباره در اوج قرار می گیرد، بنا بر اظهارنظرها در نوروز سال ۹۷، گردش مالی حاصل از گردشگری داخلی در كشورمان ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده است كه با این طرح می توانیم در نیمه دوم سال هم شاهد رونق اقتصادی در كشور باشیم.
او همینطور اظهار داشت: تعطیلات زمستانی شامل كارمندان دولت و دانشجویان نمی گردد، چراكه كارمندان دولت می توانند از امكان مرخصی استفاده كنند و به سفر بروند.
مونسان اظهار نمود: با معاون اول رییس جمهور در این زمینه مكاتبه شده است هرچند آقای جهانگیری موافقت ضمنی خویش را اعلام نموده اند، اما طرح تعطیلات زمستانی باید در هیأت دولت به تصویب برسد تا اجرایی شود.1397/02/23
15:36:20
5.0 / 5
5237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین