خداحافظی رئیس سازمان پژوهش از وزارت آموزش و پرورش

خداحافظی رئیس سازمان پژوهش از وزارت آموزش و پرورش

مدیریت آموزش: رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی استعفا داد و از وزارت آموزش و پرورش خداحافظی كرد.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، متن پیام خداحافظی محی الدین بهرام محمدیان خطاب به همكارانش در وزارت آموزش و پرورش به این شرح است: «تقدیر چنین رقم خورده است آخر سال ۱۳۹۶ آخر خدمت رسمی اینجانب در وزارت آموزش و پرورش باشد. از سال ۱۳۶۰ با انتخاب حرفه معلمی در كنار شما و از شما آموختم و متجاوز از 30 سال آموخته های روزانه ام را در مسیر همكاری با شما به كار بستم.
امروز ناچارم به حكم تقویم خدمتی خویش، برای بازنشستگی پیشدستی كنم. البته كناره گرفتن از فعالیتهای تربیتی، آموزشی و فرهنگی برای هیچ معلمی مقدور نیست اما كناره گیری از مسؤولیت اداری با هدف اعتلای فرهنگ سازمانی و صیانت از اقتدار سازمان و فرصت سازی برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت برایم یك انتخاب گواراست و این مطلب را یقین دارم همكارانم در سازمان از من می پذیرند.
در ماه های اخیر نسبت به تداوم مسؤولیت سازمان پژوهش حس غریبی داشتم و احساس می كردم برادر عزیزم جناب آقای بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش در صدد انجام كاری است كه رفاقت فیمابین مانع از انجام آن می گردد.
دوستان نزدیك می دانند كه من با وزرای محترم پیشین از آقای دكتر نجفی به این طرف، پیش از پذیرش مسؤولیت معاونت یا مشاورت سابقه رفاقت نداشتم بلكه به اجمال آشنا بودیم ولی رفاقت و دوستی ما پس از همكاری شكل می گرفت اما با جناب آقای بطحایی رفاقت و آشنایی ما پیش از وزارت بوده و پیش از این با هم همكار نزدیك و دوست صمیمی بودیم و هستیم.
لذا برداشت من این است كه این سابقه ایشان را بین المحذورین وزارت و رفاقت قرار داده است و بهتر آن است كه من شرط رفاقت را به جا آورم و دست ایشان برای آنچه قصد دارند، انجام دهند، باز باشد. پس به همین خاطر باوجود عهدی كه با خود داشتم تا آخر تدوین و تولید كتابهای پایه دوازدهم، مسؤولیت را پذیرا باشم و پست دیگری را نپذیرم، پیشقدم شدم تا با درخواست بازنشستگی (تقدیمی روز چهارشنبه ۹۶/۱۲/۲۳) ایشان را مدد برسانم و البته برای این كار آیه شریفه «رضی الله عنهم و رضوا عنه ذلك الفوز العظیم» در طلب خیر از كتاب الله، مرا بر انجام آن تحریض نمود و روز شنبه آگاه شدم كه جناب وزیر با اجابت درخواست مرا مفتخر بعنوان پشكسوت و معاف از تحمل بار مسؤولیت ساخته اند.
والحمدلله رب العالمین.
اما حال كه واگذاری بار امانت به عزیز و ارجمندی از همكاران بزرگوار نایل شده ام، همراه با آرزوی بهترین ها برای ایشان و دعای خیر برای توفیقات روز افزون در انجام مسؤولیتها بخصوص پیگیری تحقق سند تحول بنیادین، لازم می بینم از شما همكاران خوب خودم در سراسر كشور، از معلمان و مربیان و مدیران گرانقدر مدارس تا كارشناسان و مسئولان نواحی و مناطق، همكاران ادارات كل استانها و ستاد وزارت متبوع بخصوص كارشناسان، مؤلفان، اعضاء هیأت علمی و تمام همكاران سخت كوش مجموعه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی صمیمانه تشكر كنم و صادقانه و متواضعانه ضمن اقرار به آموختن و بهره گرفتن از شما، سپاسگزار تمام تلاشها و ایثار هایتان و عذرخواه تمام قصورها و تقصیر های خود باشم.
در این 10 سال اگر كار عظیم تدوین و تصویب برنامه درسی ملی و تحول در برنامه های درسی و تربیتی و كتابهای جدید و التالیف با هزاران خون دل خوردنها پیش رفت، همه مرهون لطف الهی و صداقت و صمیمیت و پشتكار شما بوده است. شرح این ماجرا فرصتی فراخ می خواهد و این یادداشت را مجال و گنجایش ذكر آن نیست. اما از سر حق شناسی و شكرگزاری نمی توانم از حمایتها و همراهی ها و همكاری های اصحاب خرد و اندیشه، كارشناسان حوزه تعلیم و تربیت، اعضای محترم هیأت علمی دانشگاهها، فضلای گرانقدر حوزه های علمیه، شوراهای برنامه ریزی درسی، شوراهای تحلیل محتوا و امور پژوهشی استانها، مؤلفان و معلمان باتجربه و بالاخره گروه های منتقد برنامه های درسی چشم بپوشم و از آنها تقدیر و تشكر نكنم.
همچنانكه ارشادات و راهنماییهای اعضای محترم شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش، حضرات ائمه محترم جمعه و نمایندگان محترم ولی فقیه در استانها بخصوص مراجع عظام تقلید و حتی منتقدان اجتماعی كه از سر دلسوزی گاهی نهیب می زدند و اخطار می دادند، همیشه توشه ی راه بود.
و حال كه این سطور را برای پرسش احتمالی از این اقدام، باز با طلب خیر از قران كریم به دلالت آیه ی شریفه ی«و قالوا الحمدلله الذی اذهب عنّا الحزن انّ ربّنا لغفور شكور» می نویسم، باید اعتراف كنم كه دعای خیر مقام معظم رهبری و عین مراقبت ایشان، پیشران و پشتیبان مجموعه ی همكاران در سازمان پژوهش برای ورود به مرزهای خطیر خدمت و دست یازی به تجربه های جدید در حوزه ی برنامه ی درسی ملی بوده است و اینجانب به پاس این نعمت بزرگ جبهه سپاس به خاك می سایم. آرزو می كنم اگر توفیق عنایت شود در كنار معلمان خدوم، صبور و بی منت كه خویش را جزئی از آنان می دانم پیگیر تحقق
آرمانهای امام راحل رحمةالله ضد و منویات مقام معظم رهبری و تربیت نسل آینده ساز با هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی باشم.
در خاتمه همراه بهترین و صمیمانه ترین تبریك ها به مناسبت فرارسیدن سال نو و دعای خیر در آستانه ی ماه رجب، تشكر و قدردانی مجدد خویش را به تمام همكارانم تقدیم می دارم و از همه ی قصورها و تقصیرها اعتذار جسته و طلب حلیت می كنم. والعذر عند كرام الناس مقبول».1396/12/28
20:17:55
5.0 / 5
4872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین