مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و كتابخوانی وزارت ارشاد:

سرانه مطالعه كودكان بیش از بزرگسالان است

سرانه مطالعه كودكان بیش از بزرگسالان است

مدیریت آموزش: مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت ارشاد گفت: در حال اجرای پیمایشی با همكاری وزارت آموزش و پرورش در استان ها هستیم كه نشان داده است میزان مطالعه در كودكان بیش از بزرگسالان است.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، علی اصغر سیدآبادی در برنامه تلویزیونی پرسشگر كه با مبحث جایگزین های تكلیف شب و پیك نوروزی روی آنتن شبكه آموزش رفت درباره سرانه مطالعه كودكان در ایران اظهار نمود: پیمایش ارزش ها و نگرش های ایرانی ها در سال ۹۴ انجام شده كه جمعیت آماری آن افراد ۱۵ سال به بالاست و درباره افراد زیر ۱۵ سال، پیمایش آماری بزرگ نداریم و این كار انجام نشده كه امیدواریم این اتفاق بیافتد.

وی درباره روش آماری محاسبه سرانه كتابخوانی بر حسب میزان فروش سالانه كتب كودك اظهار داشت: این روش علمی نیست و فقط یك نوع برآورد است، اما سرانه را اینطور حساب نمی كنند. كتب مورد مطالعه، لزوما كتب انتشار یافته در همان سال نیستند. كتبی داریم كه مربوط به سال های قبل هستند و در كتابخانه ها موجود اند. علاوه بر این یك كتاب را چندنفر می توانند بخوانند.

مدیركل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و كتابخوانی وزارت ارشاد با اشاره به اینكه طبق پیمایش سال ۹۴، سرانه مطالعه بزرگسالان بیش از ۱۲ دقیقه در روز است اظهار نمود: این آمار قابل استناد است. در حال اجرای پیمایشی با همكاری وزارت آموزش و پرورش در بعضی استان ها هستیم كه نشان داده است میزان مطالعه در كودكان بیش از آمار بزرگسالان است.

سیدآبادی درباره طرح جایگزینی داستان به جای تكلیف عید عنوان كرد: این طرح از كارهای خوبی است كه در این دوره انجام شده و سبب می گردد بچه ها بیشتر كتاب بخوانند.

1396/12/19
22:13:49
5.0 / 5
5336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین