معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاكید كرد

ابزاری جهت انتقال مفاهیم درسی

ابزاری جهت انتقال مفاهیم درسی

به گزارش مدیریت آموزش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، قصه گویی را یكی از ابزارهای مهم در فرایند یادگیری دانست.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، رضوان حكیم زاده درباره نقش و تاثیر قصه گویی در آموزش كودكان اظهار نمود: قصه گویی علاوه بر این كه وسیله مناسبی برای انتقال مفاهیم درسی به كودكان است، می تواند ابزار مناسبی برای تقویت مهارت اجتماعی، رشد خلاقیت و شكل گیری ارزش ها در كودكان باشد.
وی با بیان این كه خداوند مفاهیم مهمی را در قالب قصه در قرآن بیان كرده است، اضافه كرد: به خانواده ها و مدارس سفارش می كنم بچه ها را به سمت قصه گویی سوق دهند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: كودكان در عین حال كه عینی فرا می گیرند، دارای تجسم قوی ای هم هستند و قصه ابزار مهمی در یادگیری آن ها به حساب می آید.
حكیم زاده با بیان این كه كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در این رابطه تلاش های بسیاری داشته است، اضافه كرد: مبارزه با ظلم و ستم، ارزش ها همچون راست گویی با قصه و قصه گویی در ذهن برخی كودكان نقش می بندد.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در انتها سخنان خود تصریح كرد: قصه گویی بعنوان یك ابزار در آموزش نقش مهمی دارد، در عین حال محدودیت سایر فعالیت های ادبی و هنری مانند تئاتر و نقاشی را ندارد و آسان ترین راه است كه می توان از آن برای آموزش شاد و جذاب بهره برد و امیدوارم این مقوله از جانب معلمان جدی گرفته شود و در برنامه كار آن ها بخصوص در دوره ابتدایی قرار بگیرد.
گفتنی است؛بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان از ۲ تا ۵ بهمن ۱۳۹۶ در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می گردد.


 

1396/10/25
16:59:18
5.0 / 5
5259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین