صحرایی عنوان كرد؛

روزانه ۸ مدرسه در کشور ساخته می شود

روزانه ۸ مدرسه در کشور ساخته می شود

به گزارش مدیریت آموزش، وزیر آموزش و پرورش، با عنوان این مطلب که میانگین ساخت هر روز 8 مدرسه در دولت سیزدهم رقم خورده است، اظهار داشت: 60 درصد این مدارس در مناطق روستایی است.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، رضامراد صحرایی، در همایش فرهنگیان شهر تهران به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی که امروز به آن پرداخته می شود و مایه افتخار برای همگان است، ریشه آن در آموزش وپرورش بوده و حاصل تلاش معلمان گرانقدر است. وی ادامه داد: در دوران طاغوت از هر دو نفر، یک نفر بی سواد بود اما امروز نزدیک به ۹۸ درصد مردم در کشور باسواد هستند و این فراهم بودن زمینه آموزش و دسترسی برای همگان به برکت خون شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ممکن شده است. صحرایی با اشاره به ساخت مدرسه در کشور، افزود: میانگین ساخت هر روز ۸ مدرسه در دولت سیزدهم که ۶۰ درصد آن نیز در مناطق روستایی است، نشان دهنده نگاه عمیق و راهبردی دولت به مجموعه نظام تعلیم و تربیت دارد.
وی با اشاره به فعالیت دشمنان در امتداد گمراهی جوانان، اظهار داشت: جنگ فرهنگی، شبیه خون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، قتل فرهنگی و موارد دیگر و کوشش برای فکر نکردن جوانان به آن چه قبل از انقلاب اسلامی بوده ایم و امروز به کدام قله ها رسیده ایم، همه و همه از برنامه های طولانی مدت دشمن برای به گمراهی بردن ذهنیت جوانان این کشور به انقلاب اسلامی است.
صحرایی اضافه کرد: با تمام تلاش دشمن در نابودی این انقلاب، اما به فضل الهی و پشتوانه مردمی، حالا انقلاب اسلامی به کشورهای دنیا صادر گردیده است و شاهد تلاش ملت های منطقه و جهان در راستای آزادی و استقلال هستیم و این در ملت مظلوم غزه نمایان است.
وی با اشاره به تلاش معلمان، گفت: باید پیام انقلاب اسلامی در نسل جوان تجلی نماید و این آشنایی و همراهی به دست معلمان گرامی و در کلاس های درس محقق می گردد.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک مثلث اساسی با سه ضلع علم، ایمان و امید دارد که نقش آموزش وپرورش در تحقق هر ۳ مورد راهبردی و با اهمیت می باشد.
وی با اشاره به ظرفیت رسانه ای معلمان، اضافه کرد: معلمان تریبون دارند و رسانه های قوی هستند، نباید از این ظرفیت در تربیت نسل آینده و بزنگاه های تاریخی کشور مانند انتخابات غافل شد و مقدمه گفتمان سازی در مسائل مختلف را با همین تریبون ها در کشور شروع نمود.

1402/11/21
09:38:23
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین