وزیر آموزش و پرورش:

فرایند جذب معلمان در آموزش و پرورش اصلاح می شود

فرایند جذب معلمان در آموزش و پرورش اصلاح می شود

به گزارش مدیریت آموزش، وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: از آنجائیکه معلم یکی از ارکان اصلی آموزش و تربیت است، پروسه جذب معلمان در آموزش وپرورش اصلاح می شود.به گزارش مدیریت آموزش به نقل از مهر، یوسف نوری، عصر پنجشنبه در جمع معلمان و فرهنگیان استان یزد ضمن اشاره به معلمانی که به مفاخر کشور تبدیل شدند، عنوان کرد: شهید بهشتی، شهید مطهری، شهید رجایی، شهید تهرانی مقدم، زنده یاد سعید کاظمی آشتیانی و … از معلمانی هستند که هر کجا قرار گرفتند، منشأ تحولات چشم گیر شدند.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اصلاحاتی که در زمینه جذب معلمان از راه دانشگاه فرهنگیان در دست انجام است، اضافه کرد: اصلاحات بسیاری در فرایند جذب معلم داریم اما اجرا و به نتیجه رساندن آن زمان بر است.
نوری ضمن اشاره به این که ۱۲ مهارت از شش ساحت و کسب گواهینامه این مهارت ها همینطور شرکت در آزمون جامع و کسب نمره قبولی از شرایط جذب دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش است، اظهار داشت: ۶۵ هزار دانشجو جذب شده که ۲۵ هزار نفر جذب شده اند و بقیه مانده اند که این از خطاهای راهبردی است و باید این فرایند اصلاح گردد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: نحوه جذب از این پس به نحوی خواهد شد که هم معلم بتواند جوابگو باشد هم بتواند برای نظام آموزشی مفید واقع شود.
نوری بیان نمود: نظام سطه سالهاست که دارد کار می کند و امروز این فرصت فراهم شده تا با اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، بر مبنای زیست بوم کشور خودمان مبادرت به تعلیم و تربیت دانش آموزان نماییم.
وی عنوان کرد: بعضی از این نسخه های وارداتی هنوز هم در بعضی دانشگاه های ما اجرا می شود بر این اساس لازم است سند تحول را با جدیت اجرا نماییم.
نوری ضمن اشاره به این که مدارس را به بهانه کرونا تعطیل کردند، اضافه کرد: کودکان ما در بی دفاع ترین حالت ممکن در معرض فضای مجازی قرار گرفتند و الان هم نظام سلطه با روش های متعدد به دنبال اینست که کودکان به مدرسه نیایند و در معرض سازندگی تربیتی و آموزش تربیتی قرار نگیرند.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مدارس در هیچ کشوری بیشتر از سه ماه تعطیل نبود اما در کشور ما بیشتر از سه سال تعطیل بود و فقط معلمان متوجه تغییرات جدی و افت دانش آموزان به لحاظ آموزشی و تربیتی هستند.


منبع:

1401/09/12
10:06:38
0.0 / 5
429
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین