پروژه مهر و سامان دهی نیروی انسانی آموزش و پرورش نیازمند نظارت ویژه

پروژه مهر و سامان دهی نیروی انسانی آموزش و پرورش نیازمند نظارت ویژه

به گزارش مدیریت آموزش، مدیرکل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش بر ارزیابی مستمر فعالیت ها و برنامه ها تاکید نمود.


به گزارش مدیریت آموزش به نقل از ایسنا، سید مجتبی هاشمی در نشست مجازی رؤسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با تعریف حکمرانی خوب اظهارکرد: حکمرانی خوب، مدیریت منابع یک کشور برای رسیدن به اهداف تعیین شده و ارزش های متعالی جامعه است.
وی با بیان برخی ویژگی‎های حکمرانی خوب نظیر شفافیت فرآیندها؛ پاسخگویی دستگاههای اجرایی در برابر فعالیتهای خود؛ مشارکت فعال مردم در امور اجتماعی و سیاسی و هم برابری همه افراد در مقابل قانون اضافه کرد: توسعه و تقویت نظارت قوی و مستمر نقش موثری در استقرار حکم‎رانی خوب در آموزش و پرورش کشور دارد. بنابراین ارزیابی مستمر فعالیت‎ها و برنامه‎ها باید به صورت فرآیندی و پیوسته مورد توجه معاونت‎ها و مراکز در ستاد بوده و در استان‎ها هم ادارات ارزیابی عملکرد باید نسبت به این مورد با دقت اهتمام داشته باشند.
وی ضمن اشاره به اهمیت ارتقای سلامت اداری، سیاست گذاری، شبکه سازی و آموزش را سه راهبرد جهت ارتقای سلامت اداری دانسته و اضافه کرد: در این راه فرایند مصاحبه با بازرسان ماده ۹۲-۹۱ در۵ محور تخصصی در برنامه گردهمایی قطب‎ها برنامه ریزی شده است بنابراین آمادگی کامل همراه با شناسایی مسائل و مشکلات برای شرکت در جلسات قطبی که با حضور مدیران کل، روسا، کارشناسان و کارشناس مسولان قطب‎ها از آذرماه با حضور اساتید و مسؤلان بخش‎های مختلف وزارت آموزش و پرورش برگزار می‎شود مورد انتظار است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مدیرکل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مدل مدیریت عملکرد در آموزش و پرورش از حوزه‎های ستادی تا ادارات کل استان‎ها و مناطق و مدارس، طراحی سامانه جامع نظارت (کهrfp آن تدوین شده است)، آموزش همکاران حوزه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان‎ها در جهت کیفیت بخشی، جذب و نگه داشت نیروهای فعال و توانمند در حوزه کاری، مشارکت در اصلاح آئین نامه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس را تحت عنوان برنامه‎ها و فعالیتهای این اداره کل شرح داد.
ایشان در ادامه با عنایت به فرایند بازگشایی مدارس اضافه کرد: نحوه توزیع کتب درسی، پروژه مهر و سامان دهی نیروی انسانی احتیاج به نظارت ویژه دارد و روسای ادارات نقصها استان و ستاد را دقیق گزارش و تحلیل کنند.1401/09/02
14:44:26
0.0 / 5
374
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین