ارزیابی مدارک معلمان برای رتبه بندی در چه مرحله ای است؟

ارزیابی مدارک معلمان برای رتبه بندی در چه مرحله ای است؟

به گزارش مدیریت آموزش، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش توضیحاتی در رابطه با روند صدور احکام رتبه بندی معلمان عرضه و پیرامون زمان صدور رتبه معلمان اظهار داشت: ارزیابی هر همکار که صورت گیرد در کارپوشه هیئت ممیزه قرار می گیرد و با عنایت به دریافت اطلاعات، به ترتیب صورت می گیرد و کاری نیست که دفعتا انجام و برای همه معلمان، یک بار و در یک زمان حکم صادر شود.


محسن زارعی در گفت گو با ایسنا، در رابطه با سیر رتبه بندی معلمان و مراحل انجام این کار که ماه هاست شروع شده و همچنان به نتیجه نهایی نرسیده است اظهار نمود: امر ارزیابی مدارک و شایستگی های معلمان در جریان است و ارزیابان مشغول فعالیت هستند.
وی ادامه داد: ارزیابی به صورت تصادفی و کشوری صورت می گیرد و همکاری که ارزیابی انجام می دهد پرونده معلمانی به غیر از استان خودش را بررسی می کند.
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با اشاره به اینکه گزارش دلالت های رفتاری از جانب مدیران مدارس (مدیران مستقیم) با همکاری مراجعی چون گروههای آموزشی، راهبران آموزشی، شورای معلمان، ستادهای تربیتی و انجمن اولیاء و مربیان آماده می شود اظهار داشت: روند کار این گونه بوده است که طی دو صورتجلسه، مراجع نظرشان را در رابطه با تک تک معلمان اعلام نموده اند که در رابطه با هر شایستگی سطح همکارشان چگونه است. مدیر به نمایندگی از این مراجع، رفتار را به ارزیاب گزارش می کند.
زارعی اضافه کرد: می توانستیم از ابتدا بگوییم که مدیر خودش این رفتارها را ثبت کند که ایجاد اشکال می کرد، چونکه ادبیات ها متفاوت بود و نمی توانستیم گزارش سامانه ای بگیریم و در ارزیابی نهایی گرفتار مشکل می شدیم. به همین خاطر استانداردسازی رفتارها را انجام دادیم و برای هر شایستگی، ابعادی و برای هر بُعد، رفتارهایی پیشبینی شد که مدیر باید می سنجید هر همکار در هر بخشی، چه رفتاری بروز داده است.
وی با اشاره به اینکه بعد از آن، ارزیاب به استناد گزارش مدیر، کار ارزیابی را انجام و با مصادیق شایستگی تطبیق می دهد اظهار داشت: سامانه به این کار کمک می نماید. مستنداتی که همکاران بارگذاری کردند توسط مدیران صحت سنجی و اصالت مدارک تایید شده است. همکاران ارزیاب به همان اکتفا می کنند و صرفاً همان مدرک و میزان پوششی که به آن شایستگی می دهد را بررسی و تایید می کنند.
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش افزود: نمره ای برای هر شایستگی در چارچوب کارنامه تولید می شود و اعضای هیئت ممیزه به استناد نمره ساخته شده، رتبه نهایی را تعیین می کنند و اگر مشکلی باشد باردیگر به ارزیابی عودت می دهند.
زارعی در رابطه با زمان صدور رتبه همه معلمان اظهار داشت: ارزیابی هر همکار که صورت گیرد در کارپوشه هیئت ممیزه قرار می گیرد و با عنایت به دریافت اطلاعات، به ترتیب صورت می گیرد و کاری نیست که دفعتا انجام و برای همه یک بار حکم صادر شود.
وی ادامه داد: تا هفته گذشته مدیران کار بررسی مستندات ۷۰۰ هزار نفر را انجام و ارزیابان پرونده ۶۰ هزار نفر را بررسی نموده بودند.
منبع:

1401/08/28
10:08:37
0.0 / 5
88
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین