كوچكی نژاد خبر داد

سقف اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان برداشته شد

سقف اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان برداشته شد

مدیریت آموزش: سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که برمبنای تفسیر معاونت قوانین مجلس و ابلاغ آن برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش، سقف اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان در حکم کارگزینی آنها برداشته شد.


جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: قبلا مجلس قانونی درباره ی اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان تصویب کرد که در مرحله اجرا تفسیر به شکلی بود که تنها «تا دو مدرک تحصیلی» فرهنگیان در حکم کارگزینی آنها اعمال شود؛ یعنی برای فردی با مدرک فوق دیپلم، فقط دو مدرک لیسانس و فوق لیسانس لحاظ شده و برای او مدرک دکترا اعمال نمی شد.
وی افزود: پس از آن معاونت قوانین مجلس بر روی بخشنامه وزارت آموزش وپرورش تفسیری انجام داد و اعلام نمود که برمبنای قانون مصوب مجلس و مذاکرات صحن علنی و رای مجلس، باید «سقف اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان» برداشته شود پس با این تفسیر اگر فرهنگیان مدارک تحصیلی از دیپلم تا دکترا داشته باشند، مدرک تحصیلی آنها در هر چهار مقطع در حکم کارگزینی شان اعمال می شود.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با این توضیح مجدد که دیگر «اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان سقفی ندارد» اضافه کرد: طبیعتا مدرک تحصیلی که در هر مقطعی در حکم کارگزینی اعمال شود موجب افزایش حقوق هم خواهد شد؛ باید وزارت آموزش وپرورش این تفسیر قانونی را اجرا نماید.
منبع:

1401/08/27
14:26:02
0.0 / 5
79
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان مدیریت آموزش

تگهای مدیریت آموزش

olms.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مدیریت آموزش محفوظ است

مدیریت آموزش

آموزش آنلاین